Конференція “Відповідальність за Створіння і сталий розвиток Верхнього Потисся”

0
81

             Міжнародний науково-практичний семінаруініційований Римсько-Католицькими єпископськими Конференціями України і Угорщини.

 Матеріали стосуються спільного пошуку рішень духовною і світською частинами суспільства по збереженню довкілля у Верхньому Потиссі.

 Зібрано ідеї і пропозиції представників різних конфесійі суспільних рухів та інституцій у напрямку збереження Творіння в унікальному регіоні.

Для екологівпрацівників природоохоронних установактивістів НУО, викладачів і студентів вищих навчальних закладів та широких верств церковної і світської громадськості.

          В роботі форуму прийняли участь вищі духовні особи, делегати-помічники єпископів з енвайронментальних питань римо-католицьких, греко-католицьких, православних єпархій України (Закарпаття) та Угорщини, науковці в галузі екології та сталого розвитку, представники Державної екологічної інспекції в Закарпатській області, Закарпатського облводгоспу, неурядових громадських організацій та засобів масової інформації.
Учасників зібрання привітали голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, представник Генерального консульства Угорської Республіки в м.Ужгороді  Ференц Абрахам, голова комісії з екології і мігрантів римо-католицької єпископської конференції України, єпископ Антал Майнек; єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік; від православної єпархії архімандрит Василій.
За традицією, що склалася в процесі проведення подібних міжнародних заходів, робота конференції розпочалась із  спільної екуменічної молитви представників ієрархії християнських Церков за збереження природи.

Фото. Відкриває конференцію єпископ римо-католицької дієцезії Майнек Антал

Фото. Від Мукачівської греко-католицької єпархії учасників семінару вітає Преосвященний Владика Мілан Шашік

Фото. Від Ужгородсько-Мукачівської православної єпархії МП учасників семінару вітає
Архімандрит Василь Садварі

В ході міжнародного форуму його учасники акцетували свою увагу на різних аспектах, а саме: історико-географічний регіон Верхнє Потисся; ініціативи по збереженню навколишнього природного середовища Ужгородсько-Мукачівської єпархії Православної церкви;відповідальність за Створіння й інтегроване управління водними ресурсами в басейні р.Тиса;толерантність, як спосіб виживання в сучасному світі та ін. Також було проведено “круглий стіл” на тему: “Участь Церкви у вирішенні екологічних питань в регіоні Верхнього Потисся”.
За результатами конференції прийнято резолюцію та оцінено важливий досвід у справі збереження довкілля, яким обмінялись учасники зібрання.
Матеріали конференції планується видати окремим збірником і розповсюдити в Україні та за кордоном.

В новинах: https://uzhgorod.net.ua/news/29484

https://zik.ua/news/2008/05/15/v_uzhgorodi_proyde_spilna_ekumenichna_molytva_svyashchenykiv_riznyh_konfesiy_136383

http://www.archivioradiovaticana.va/storico/2008/05/20/%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D1%81%D0%B5%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B0%D1%80_%D0%B2_%D1%83%D0%B6%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%96/ucr-205852

Leave a reply