Постійний комітет Бернської конвенції у виключному порядку розглянув кейс закарпатської Боржави (ФОТО)

4
264

Сьогодні на щорічному засіданні Постійного Комітету Бернської конвенції була розглянута справа щодо загрози території Смарагдової мережі «Полонина Боржава» від будівництва ВЕС.

Комітет на засіданні у Стразбурзі, що відбулося в онлайн-режимі, заслухав виступи заступниці міністра екології України Ірини Ставчук та Катерини Борисенко від ГО «Українська природоохоронна група», що подавала скаргу до Бернської конвенції з цього питання.

Як розповіли у спільноті “Врятуй Боржаву”, “Ми показали, що будівництво такого масштабу є реальною загрозою для цієї природної території, а процедура ОВД була проведена з порушеннями і не дає реальної інформації про вплив на довкілля; розповіли про ситуацію з судами і про отримані забудовником дозволи”.

Секретар Конвенції пані Урсула Стікер вказала на важливість цього кейсу і підкреслила, що Уряд України повинен дотримуватись стандартів Смарагдової мережі. Всі учасники одноголосно підтримали пропозицію провести незалежну експертизу на місці у 2021 році, на що ми дуже сподівались.

Повний текст рішення буде оприлюднений за кілька днів.

“Ми сподіваємось на підтримку Постійного Комітету, а також на початок співпраці з боку нашого Міністерства екології”, – зазанчають у спільноті “Врятуй Боржаву”.

Джерело: https://zakarpattya.net.ua/News/207746-Postiinyi-komitet-Bernskoi-konventsii-u-vykliuchnomu-poriadku-rozhlianuv-keis-zakarpatskoi-Borzhavy-FOTO?fbclid=IwAR26mNsflY8dL0_a93v402sa314yHrDpMB6zDm24_Rk6FydwpCHCxMQT2oY

4 comments

Leave a reply