Бокотей Олександр, керівник ІЕРС та секретар ІРЦЕФ

Після закінчення біологічного факультету Ужгородського державного університету працював вчителем біології і валеології в ЗОШ I-III ст. села Золотарьово Хустського району Закарпатської області. Після роботи в школі закінчив аспірантуру при кафедрі ентомології біологічного ф-ту УжДУ і захистив дисертацію по екології тварин. Працював директором Зоологічного музею, а по сумісництву викладав дисципліни екологічного спрямування на біологічному і географічному факультетах Ужгородського національного університету і Ужгородській Богословській Академії ім. Блаженного Теодора Ромжі. З 2001 року є консультантом з питань збереження довкілля і сталого розвитку для Комісії з екології, мігрантів та туризму Конференції Римсько-Католицьких єпископів України (Голова Комісії – єпископ Майнек Антал).

З 2004 року є секретарем Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії (Голова Комісії – Владика Мілан Шашік). В 2012 році долучився до створення Інституту еколого-релігійних студій http://www.ie-rs.org/about.html, основним завданням якого є дослідження екологічних поглядів різних християнських традицій. Інститут був створений у співпраці з Університетом Людовіка Максиміліана (LMU) і фінансової підтримки акції солідарності німецьких католиків Renovabis.

У різні роки долучався до реалізації різних ініціатив: БФ «Церква і навколишнє середовище», Інформаційний центр з питань екологічної освіти при УжНУ; ініціював реалізацію важливого проекту «Толерантність на кордонах Європи», багатьох інших проектів.

В 2016 році на базі очолюваного ним Інституту еколого-релігійних студій, за ініціативи Союзу охорони природи Німеччини (ініціатор Борис Тіхоміров) і підтримки МЗС Німеччини (АА) був створений і успішно стартував амбітний Міжрелігійний громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF). IRCEF вчасно взяв на себе важливу функцію сприяння консолідації суспільства на пострадянському просторі шляхом співпраці Церкви і НПО по відповідальності за Творіння – Природу.

Основне коло інтересів: теологія Творіння, освіта задля сталого розвитку, екологічне богослов’я, захист клімату, сучасні міждисциплінарні дослідження в сфері захисту довкілля, збереження довкілля та сталий розвиток загалом.

Відповідає за злагоджену роботу всіх партнерів інтернаціональної команди IRCEF

Е-mail: bokoteyzlatary@gmail.com

 

Борис Тихомиров

Директор центрально-азіатських програм Союзу охорони природи (NABU) Німеччини.
Засновник IRCEF, ідейний натхненник і строгий критик багатьох наших починань і проектів, чий внесок у нашу спільну справу складно переоцінити і з позицій досвіду, і з позицій дружньої участі, і щирої захопленості як охороною довкілля так і популяризацією роботи по відповідальності за Творіння – Природу Східної Європи.
Дипломат з великим досвідом він майстерно надає нашій роботі міжнародної ваги і мети, що сприяють співпраці і консолідації церкви і НПО на пострадянському просторі. Управлінець, що стоїть біля витоків Міністерства навколишнього середовища РФ, розробник багатьох міжнародних договорів в сфері охорони навколишнього середовища, а потім багаторічний керівник різних природоохоронних програм в Німеччині, пов’язаних з передачею екологічних технологій (ITUT, UB East), Борис Тихомиров з’єднує можливості стратегічного планування в області захисту природи з особливостями соціальної ситуації, України та інших країн Східного Партнерства.

Накопичений досвід екологічної діяльності на європейському та міжнародному рівні дозволяє йому надавати ефективність складним і багатоскладним проектам захисту природи.

 

 

 

 

Біланич Михайло, координатор напрямків

В 2004 закінчив біологічний факультет, а в 2007 аспірантуру при Ужгородському національному університеті. Також навчався в катехитично-педагогічному інституті ім. Андрея Бачинського при Мукачівській греко-католицькій єпархії.
З 2007 року – науковий співробітник зоологічного музею Ужгородського національного університету. По сумісництву викладає біологію на підготовчих курсах даного університету.
З 2005 року, на волонтерських засадах, брав активну участь в роботі Комісії з екології при Римо-католицькій єпископській конференції України і Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії. Був одним із організаторів роботи Інформаційного центру при Ужгородському університеті, створеного за сприяння LMU і DBU в 2009 році. А з 2011 року продовжує працювати співробітником Інституту еколого-релігійних студій при даному університеті.
В Інституті розвиває напрямки екологічної освіти і виховання, екологічної етики. Забезпечує Інтернет-діалог по відповідальності за творіння − Природу в Східній Європі.

E-mail: mychajlobilanych@gmail.com

 

 

Куля Наталія,  менеджер

Закінчила Ужгородський національний університет за напрямком туризм та міжнародні економічні відносини. В Інституті працює з 2013 року. Входить до складу комісії з екології МГКЄ, досвід роботи 10 років. Основні напрямки: екологічна освіта та екологічне виховання, сталий розвиток, сталий туризм, рекреаційно-туристична діяльність на території національних парків, транскордонне співробітництво, історико-культурна та архітектурна спадщина. Знання мов: англійська, є також знання іспанської, німецької, угорської та польської мов.

Е-mail:  nataliya.kulya@gmail.com

 

 

 

 

Мотузенко Богдан, координатор з наукових питань

Богдан Мотузенко

Після завершення магістратури на факультеті соціології та психології Київського національного університету імені Т. Шевченка в 1999 році, закінчив аспірантуру при кафедрі галузевої соціології за спеціальністю «Соціологія культури» та отримав ступінь кандидата соціологічних наук. Співпрацював з соціологічними агентствами, брав участь в проектуванні передвиборних кампаній.

До 2007 року був завідувачем сектору соціології, а пізніше заступником директора з наукової роботи, керівником київського представництва Фонду підтримки прогресивних реформ. Викладав курси «Соціологічний аналіз документів» в КНУ ім. Т. Шевченка та «Соціологія комунікацій» в Академії профспілок України.

З 2007 року – директор Департаменту аналітичного забезпечення в консорціумі «Індустріальна група», де займався організацією аналітичного супроводу і питаннями формування репутації корпоративного бізнесу.

З 2015 року – є засновником дослідницької групи «Project Bureau», що спеціалізується на якісних методах досліджень, стратегічної аналітики і соціальному проектуванні. У різні роки брав участь в розробці соціальних, громадянських і художніх кампаній, громадських ініціатив та проектів. Співзасновник НГО «Громада «Андрївський Узвіз», громадської ініціативи «Солдатська слобідка» (м.Київ).

Основне коло інтересів: соціологія комунікацій, соціальне проектування, сучасні міждисциплінарні дослідження, соціальні та громадські рухи, лідерство, питання становлення громадянського суспільства в Україні, соціоекологія.

В Інституті еколого-релігійних студій відповідає за розробку соціальних проектів, міждисциплінарності і гуманітарних досліджень.

E-mail:  bmotuzenko@gmail.com
phone: +380507305548
skype: bmotuzenko

 

Зейкан Антоніна, менеджер

Магістрант кафедри лісівництва Ужгородського національного університету. У 2015 році закінчила ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 міста Іршава. У 2015 році вступила в Ужгородський національний університет на географічний факультет. Наукові інтереси: лісівництво, лісова екологія, лісова педагогіка… У 2019 році отримала диплом бакалавра за спеціальністю – Лісове і садово-паркове господарство. Волонтер Комісії з питань екології та Молодіжної Комісії Мукачівської греко-католицької єпархії. Волонтер Інституту еколого-релігійних студій. Знання мов: українська, російська, англійська.

Е-mail:  zeikan.antonina@gmail.com

 

 

 

Марта Михайлецькоординатор напрямків

Закінчила біологічний факультет УжНУ у 2008 р. за спеціальністю: Біолог. Вчитель біології та хімії.

На даний момент працює вчителем в Ужгородській загальноосвітній школі №9 І-ІІІ ступенів.

Завершує навчання в Закарпатській академії мистецтв, спеціальність «Живопис». (Займається сакральним мистецтвом, іконописом, має відповідний сертифікат Українського Католицького університету). Має досвід педагогічної та організаційної діяльності з дітьми дошкільного віку, початкових класів, середньої та старшої шкільної ланки.

Як дружина священника, приймає участь у організації просвітницької та катехитичної роботи з дітьми та молоддю на парафіях. Є активним членом Комісії з екології Мукачівської греко-католицької єпархії, відповідає за підтримку напряму християнської екологічної етики.

Очолює і розвиває рух (спільноту) жінок за збереження довкілля і відповідальність за творіння-природу в Карпатському регіоні.

Е-mail: marthamykhaylets@gmail.com

https://www.facebook.com/mykhaylets/

 

Архімандрит Адам  (Vakhtang Akhaladze) , PhD

Голова Департаменту охорони здоров’я Патріархату Грузії, ректор Університету святої цариці Тамари, доктор медичних наук, професор. Член правління Міжнародного центру християнських досліджень при Православної церкви Грузії. Архімандрит Адам проводить науково-теоретичну роботу з актуальних наукових питань основних напрямків християнських досліджень і в тому числі теології Творіння, християнської екологічної етики.

 

 

 

 

 

 

 

Cергій Юшкевич

Керівник Програми «Церква і охорона навколишнього середовища» в НВО «Центр екологічних рішень», м.Мінськ, Білорусь. Сергій, в рамках свого напрямку, займається просуванням принципів екологічно дружнього способу життя серед християн Білорусі. Програма розвиває екологічну діяльність християнських церков Білорусі, втілює в життя рекомендації та ідеї, викладені в офіційних церковних документах, що стосуються питань екології.

                                       Е-mail: yushkevich@ecoidea.by

 

 

https://scontent.flwo4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118402320_4252673134802934_8577750684169538615_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=09cbfe&_nc_ohc=E4JiZ0YYORMAX98TGag&_nc_ht=scontent.flwo4-1.fna&oh=7ddd91d12e9fa171901db82c7eb17e9c&oe=5FD93A40

Ігорь Плевський, греко-католицький священник, греко-католицький священик, відповідальний за напрямок по охороні навколишнього середовища в Греко-католицькій церкві Республіки Молдова. Закінчив Ужгородську греко-католицьку богословську академію ім. Блаженного Теодора Ромжі. Також навчався в Universitstea de Stat Moldova Chisinau. Реалізує еколого-соціальні проекти в рамках діяльності організації «Оптима Фіде» з 18 вересня 2014 року по теперішній час. Е-пошта:

 

 

 

Маркус Фогт

Маркус Фогт (26 жовтня 1962, м. Фрайбург) — німецький католицький богослов і професор соціальної-суспільної етики на Університеті Людвіга-Максиміліана в Мюнхені. Маркус Фогт вивчав теологію та філософію у МюнхеніЄрусалимі та Люцерні. Науково Фогт фокусується на філософських засадах соціально-етичних принципів а також екологічної та бізнес етики. Своїми науковими працями він вніс свій вклад до християнської соціальної етики наголошуючи на важливості охорони довкілля та сформулював новий соціально-етичний принцип сталого розвитку або принцип стійкості.

Членство в наукових, політичних та церковних комісіях та комітетах

  • Секретар Асоціації соціальних-суспільних етиків в німецькомовному середовищі
  • Старший науковий співробітник Рейчел Карсон центру міжнародної екологічної історії (з 2010 року)
  • Співредактор журналу Amos International. Творення справедливого суспільства (з 2009 року)
  •  Член Центру етичної компетенції при мюнхенському університеті ім. Людвіга-Максиміліана (з 2007 року)
  • Єпархіальна Рада Мюнхенсько-Фрайзінської Архієпархії
  • Justitia et Pax Німеччина (робоча група «Світова економіка та сільськогосподарська торгівля»)
  • Завідувач відділу охорони довкілля при єпископській конференції Європи (1999—2008)
  • Робоча група «Економіка і Церква» в Конфедерації католиків-підприємців
  • Робоча група «Наука та теологія» Католицької академії в Баварії

 

Професор Метью Темпл

Вчений-генетик, чернець ордену кармелітів, викладач Назарет Коледж (г .. Рочестер, США).

https://www2.naz.edu/dept/biology/faculty-

staff/  https://www2.naz.edu/academics/minors/bioethics

 

 

 

 

 

 

 

 

Офіційний e-mail Інституту:  info@ircef.org