ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Доповідь експертів комісії з питань екології на 55 засіданні Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

17 березня 2021 року у Вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії (Львівська Митрополича семінарія латинського обряду) (Брюховичі, Львівщина) відбулось 55 засідання Єпископату України. З благословення Голови Комісії з питань екології РКЦ в Україні єпископа Антала Майнека керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей представив основні екологічні ініціативи Комісії з екології реалізовані в рамках різних екологічних проектів і зокрема в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат».

Учасники засідання отримали вичерпну інформацію стосовно етапів і напрямків роботи по Відповідальності за Творіння Комісією з екології в Україні та Європі, а також про екологічні та кліматичні зобов’язання Церкви в дусі екологічних викликів сучасності. Доповідач наголосив на важливості роботи по поглибленню екологічної свідомості вірників Церкви і всіх людей доброї волі на основі екологічного вчення Церкви і навів перелік щорічних екологічних ініціатив від Комісій з екології МГКЄ і РКЦ: “Звернення проти весняних палів сухої трави”, “По відповідальному ставленню до первоцвітів”, “Звернення МГКЄ та РКЦ на захист Боржавського хребта”, “Відповідальність за творіння та будівництво мегакурорту на Свидовці”. Було проаналізовано результати великої кількості наукових форумів організованих за ініціативи Комісії з екології РКЦ, друкованих видань християнсько-екологічного спрямування, медійних продуктів та багато інших екоініціатив.

Олександр Бокотей поінформував про плани підготовки роботи Міжконфесійної Ради по захисту природи Карпат, підготовки проектів “Зелена парафія”, “Жінки Церкви і робота по відповідальності за Творіння”, “Церква і НУО задля екоосвіти в національних парках” і інших ініціатив. Було представлено важливість участі українських стипендіатів в стипендійному обміні Німецького федерального екологічного фонду (DBU), оскільки це постійний трансфер екоідей Захід-Схід, можливість долучення до німецького передового екологічного досвіду, а також посилення німецько-українського співробітництва і європейського проекту загалом.

Насамкінець єпископи були ознайомлені з планами подальшої роботи Комісії з екології та перспективами розвитку роботи по Відповідальності за творіння – природу. На завершення, на розгляд Конференції єпископів були запропоновано ідеї по посиленню роботи по відповідальності за Творіння, а саме:
– необхідність введення посади екологічного референта при кожній дієцезії і формування Інституту екореферентів з метою поглиблення екологічної свідомості вірних і формування повноцінного церковного екологічного року;
– введення в навчальні плани духовних семінарій РКЦ курсу “Християнська екологічна етика”;
– заснування щорічної практики проведення екологічного всеукраїнського конкурсу “Відповідальність за Творіння-Природу” (з 1 вересня до 4 жовтня);
– необхідність розробки Кліматичної Концепції Католицької Церкви в Україні.

Презентація відбулась в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у партнерстві з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія, менеджер Іван Тимофеєв).

Олександр Бокотей разом з архиєпископом Мечиславом Мокшицьким

 

 

Інформаційна Служба Інституту еколого-релігійних студій

 

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь