ДОПОМОЖИ ВРЯТУВАТИ УНІКАЛЬНІ ДУБИ: Потребуємо благодійників для особливої акції зі спасіння вікових дубів

Шановні партнери, колеги, друзі!

Зазвичай проводяться збори пожертв на підтримку хворих, нужденних, захисту держави та гідності людини і тварин. Наше прохання стосується захисту рослин –  унікального дубового біотопу навколо дерев’яної готичної церкви св. Михаїла XVII ст. в с. Крайниково Хустського району.

І хоча це дерево називається  “Дуб звичайний” – це ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, вік їх понад 500 років, а ростуть вони біля пам’ятки архітектури національного значення (охоронний номер 217/1)) готичної дерев’яної церкви святого архангела Михаїла, якій понад 350 років (і якій також чесно кажучи потрібно допомогу (протікає і вимагає реставраційних робіт).

Уявіть як наші предки обирали місце для церкви, яка нині заслуговує на визнання спадщиною ЮНЕСКО. Тож така спадщина потребує і спільного збереження!

Фото 2. Дуб ще стоїть (фото під час проведеного нами для молоді 10 листопада 2020 – інформаційного дня)

10 листопада 2020 під час проведення нами інформаційного дня для молоді арборист Роберт Альбрехт розповів про проблему збереження вікових дубів https://www.iers.org.ua/info-day-churches/. Діти зауважили, що ці дуби можуть стати прикладом піклування і про природне, і про культурне надбання, адже піклування потребує цілий біотоп.

Завдяки допомозі Роберта і благодійників вдалося почати процес лікування одного з дубів. Для цього були застосовані спеціальні засоби, включаючи обрізку сухих гілок, які ще й загрозливо нависали над храмом, “обіцяючи” з дня на день впасти і поруйнувати й так уже крихку будівлю. Нам вдалось привернути увагу Закарпатської ОДА до проблеми. Розпочався пошук партнерів і спонсорів для спасіння інших дубів. Але 7 січня 2021 року, в зв’язку з великою кількістю опадів один із вікових дубів, який простояв 6 чи 7 століть і бачив усяке в своєму житті, не витримав людської байдужості і упав….. в чому є і наша вина https://www.iers.org.ua/biotop-kraynykovo/

Фото 3. Дуб який упав в ніч на 7-січня 2021

Для відвертання загрози та збереження інших 3 унікальних дубів необхідно невідкладно провести дослідження їх стану, визначити перелік досить специфічних, дороговартісних робіт, вартість матеріалів та спорядження і скласти відповідний кошторис та план дій.

Для цього, 13-15 травня 2021 р. до Крайникова на волонтерських засадах приїде команда з 15 арбористів з різних міст України (Харків, Київ, Львів), щоб очистити дуби від лишньої ваги, попередньо укріпити їх, провести всі необхідні обстеження та скласти подальший план дій. З Угорщини (з міст Сегед і Дебрецен) також приїдуть угорські арбористи з спеціальним томографом, щоб обстежити стан стовбурів дерев, поставити діагноз і призначити лікування.

Але нам потрібен і ВАШ вклад. Оскільки арбористів-волонтерів необхідно розмістити і нагодувати, знайти кошти на оплату транспорту. Наступним етапом буде вже безпосереднє укріплення гілок відповідними тросами і системами «Кобра», які дорого коштують як і здійснення складних висотних робіт.

https://www.youtube.com/watch?v=vCqVi5J1Y8M&t=1s

Релігійна громада св. арх. Михаїла в селі Крайниково складається всього з кількох людей і сама опікується дубами і церквою, не маючи ніяких можливостей для оплати робіт по збереженню цієї неймовірної локації. Ці героїчні люди спасають унікальний біотоп разом з церквою самотужки до цього часу.

Просимо підтримати нас. Навіть невеличка донація, вартістю порції кави, разом з іншими пожертвами небайдужих людей створить бюджет, який ми зможемо витратити на інгредієнти та спорядження з догляду за цими деревами. Обов’язково прозвітуємо перед кожним за всі витрати!

Збір коштів проводимо за наступними реквізитами:

Рахунок в Приватбанку 5168742236051375, вказати “на порятунок дубів с.Крайниково”

Ольга Сабовчик

Якщо хтось має змогу допомогти організаційно (і транспорт, і розміщення та харчування волонтерів-арбористів теж дуже важливо, будь ласка, зв’яжіться з нами по телефону або е-mail).

Хочемо запевнити Всіх, що зерна посіяні нами по відповідальному ставленню до Творіння Божого – унікального дубового біотопу в с.Крайниково і його збереження у первозданному вигляді сьогодні проростуть добрими справами в майбутньому і дають нам надію на можливість змінити все наше життя та навколишню дійсність.

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

1 думки про “ДОПОМОЖИ ВРЯТУВАТИ УНІКАЛЬНІ ДУБИ: Потребуємо благодійників для особливої акції зі спасіння вікових дубів”

  1. Titus Brookins

    Hi, I do believe this is an excellent site. I stumbledupon it 😉
    I may come back yet again since i have saved as a favorite it.
    Money and freedom is the best way to change, may
    you be rich and continue to help other people.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: