Інформаційний захід «Водно-болотні птахи та відповідальне ставлення до них»

2 лютого 1971 році в м. Рамсар (Іран) була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, як середовище існування водоплавних птахів. Цього дня традиційно у всьому світі проводять різноманітні природоохоронні заходи та акції з метою популяризації знань про водно-болотні екосистеми та їх роль у природі та житті людини. «Водно-болотні угіддя, вода і життя нероздільні» – тема свята у 2021 році.

Наукові співробітники сектору природи відділу історії та краєзнавства Закарпатського обласного краєзнавчого музею – Джахман Руслана та Бучмей Олена – разом із  учнями 4 А класу ЗОШ №15 досліджували життя «Кірпічки».  Так ужгородці називають водойму, що знаходиться   поруч зі школою.  Ця акція відбувалась у рамках проєкту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у партнерстві зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія, менеджер Іван Тимофеєв). Організацію проводили співробітники ІЕРС взяли участь Біланич Михайло та Антоніна Зейкан. 

На учасників чекали цікаві завдання, які допомогли краще вивчити та  пізнати водно-болотних птахів «Кірпічки» а також гарний настрій та позитивні емоції.
Під час заходу учні дізналися про значення водно-болотних угідь для людини, історію  виникнення озера та птахів, які на ньому живуть.
Із задоволенням взяли участь у квесті «Водно-болотні птахи та відповідальне ставлення до них».
Учасники команд:
– «Круті лиски»,
-«Супер лебеді»,
-«Веселі каченята»,
-«Класні журавлики»
– «Добрі лелеки»
активно виконували завдання: вибирали зображення птахів «Кірпічки», розгадували кросворд, давали відповіді на питання вікторини та доповнювали словами прислів’я.

 

На тематичному заході були присутні журналісти, які взяли інтервю від організаторів та учасників дійства.

«Озеро важливе для життя птахів, для містян і його потрібно зберегти», – підсумували  маленькі дослідники  і обіцяли відповідальне ставлення  до природи: не смітити та не турбувати птахів. В кінці свята всі учасники квесту отримали солодощі й облаштували годівничку, на яку щедро насипали насіння соняшника для дрібних пташок.

 

Про захід ранішее був даний анонс: Анонс: Квест «Водно-болотні птахи та відповідальне ставлення до них» – IEPC (iers.org.ua)

Організатори щиро вдячні всім, хто брав участь у тематичному заході, а особливо вичтелю ЗОШ№15 Дано Оксані Андріївні (класному керівнику 4 – А класу) та батькам, зокрема Ользі Шумовській, співробітниці ЗОКМ ім. Т Легоцького.

Інформаційна служба ІЕРС

 

 

 

 

 

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: