Обстеження храмів Мукачівського району на кількісний та видовий склад рукокрилих-кажанів

1
593

22 серпня Працівниками Інституту еколого-релігійних студі разом з партнерами  Башта Андрій-Тарас, Леонід Покритюк та Олег Супруненко було обстежено сакральні споруди Мукачівського району таких сіл: Дерцен, Нижній Коропець, Жнятино, Павшино, Паланок та Підгород. У пережажній більшості обстежених храмів було знайдено колонії кажанів, в основному це вид Вухань звичайний (Plecotus auritus).

Під час обстеження під дахом кожного храму було встановлено спеціальні ящики для кажанів, в загальному вже встановлено 13 ящиків.

Дослідження проводилось в рамках проекту – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (керівник – Олександр Бокотей).

Ми нагадаємо що деякі види кажанів на даний час перебувають в загрозі зникнення. Це все пов’язано з діяльністю та необізнаністю людей по відношенню до цих тварин. А вони насамеперед дуже корисні для сільськогосподарського виробництва, оскільки в ночі поїдають велику кількість комах-паразитів. Зникнення хоча б одного виду може призвести до порушення природної екосистеми.

Тому, мета даного проекту полягає в просвітництві людей до відповідального ставлення до Божого Створіння – Природи!

Греко-католицька церква с. Нижній Коропець
Греко-католицька церква с. Жнятино
Реформатська церква с. Жнятино
Реформатська церква с. Дерцен
Вухань звичайний
Греко-католицька церква мкр. Підгород
Римо-католицький храм Паланок
Римо-католицький храм с. Павшино
Римо-католицька церква мкр. Підгород
Успенський собор м. Мукачево
Ратуша м. Мукачево

1 comment

  1. BAT4MAN – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, С 24 Серпня, 2020 at 19:55 Відповіcти

    […] Обстеження храмів Мукачівського району на кількісний та видовий склад рукокрилих-кажанівhttps://www.iers.org.ua/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%b2%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%87%d0… […]

Leave a reply