ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Обстеження храмів Мукачівського району на кількісний та видовий склад рукокрилих-кажанів

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

22 серпня Працівниками Інституту еколого-релігійних студі разом з партнерами  Башта Андрій-Тарас, Леонід Покритюк та Олег Супруненко було обстежено сакральні споруди Мукачівського району таких сіл: Дерцен, Нижній Коропець, Жнятино, Павшино, Паланок та Підгород. У пережажній більшості обстежених храмів було знайдено колонії кажанів, в основному це вид Вухань звичайний (Plecotus auritus).

Під час обстеження під дахом кожного храму було встановлено спеціальні ящики для кажанів, в загальному вже встановлено 13 ящиків.

Дослідження проводилось в рамках проекту – «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» (керівник – Олександр Бокотей).

Ми нагадаємо що деякі види кажанів на даний час перебувають в загрозі зникнення. Це все пов’язано з діяльністю та необізнаністю людей по відношенню до цих тварин. А вони насамеперед дуже корисні для сільськогосподарського виробництва, оскільки в ночі поїдають велику кількість комах-паразитів. Зникнення хоча б одного виду може призвести до порушення природної екосистеми.

Тому, мета даного проекту полягає в просвітництві людей до відповідального ставлення до Божого Створіння – Природи!

Греко-католицька церква с. Нижній Коропець
Греко-католицька церква с. Жнятино
Реформатська церква с. Жнятино
Реформатська церква с. Дерцен
Вухань звичайний
Греко-католицька церква мкр. Підгород
Римо-католицький храм Паланок
Римо-католицький храм с. Павшино
Римо-католицька церква мкр. Підгород
Успенський собор м. Мукачево
Ратуша м. Мукачево

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Один відгук

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».