ЗАХИСТ БОРЖАВСЬКИХ ПОЛОНИН В ПРІОРИТЕТІ ПРИРОДООХОРОННОЇ АДВОКАЦІЇ ПРОЕКТУ «МОЛОДІЖНА ШКОЛА СТАЛОГО РОЗВИТКУ КАРПАТ»

0
156

3 квітня Інститут еколого-релігійних студій провів чергову акцію по природоохоронній адвокації Боржавського гірського хребта яка була реалізована в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат». Останні роки Боржава попала під прес ділків різного ґатунку з сумнівними ідеями по використанню її потенціалу.

Не встигла природоохоронна спільнота «Save Borzhava» відбитися від неймовірного натиску забудовників ВЕС, які під прикриттям благої мети по виробництву «зеленої енергії» намагалися вкрити унікальні вершини вітряками заввишки майже 200 метрів, зплюндрувавши ландшафт і разом з тим залізши у кишеню рядовому українцю за виплатами одного з найвищих у світі зеленого тарифу.

Інститут еколого-релігійних студій в тісній співпраці з Комісіями екології Мукачівської греко-католицької єпархії і Комісії з екології Римо-Католицької церкви в Україні з самого початку включився в захист Боржави. Проблему забудови ВЕС Боржавських полонин було розглянуто на засіданнях комісій і винесено рішення в захист унікальних екосистем від антропогенного втручання:

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТВОРІННЯ І ОБЛАШТУВАННЯ ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ НА БОРЖАВСЬКИХ ПОЛОНИНАХ

RESPONSIBILITY FOR CREATION AND INSTALLATION OF WIND FARMS ON THE POLONYNA BORZHAVA


Краса Боржавських полонин вражає і заворожує…. Наскільки можна не любити природу рідного краю, щоб виступати поплічниками в абсурдних ідеях гігантоманії і перетворення навколишнього природного середовища.

 

Але людська жадібність не має меж і спільнота «Save Borzhava» має клопіт із черговим, очевидно необдуманим, антропогенним втручанням з метою побудови вже Мегакурорту Боржава. Черговий мегапроект на Боржаві обгрунтовується владою розвитком зимових видів спорту, однак гігантоманія і прагнення будувати надто великі проекти у таких екологічно чутливих місцинах, як Боржава і Свидовець, залишають багато запитань щодо негативних впливів таких проектів, це – знищення лісів, вичерпання місцевих водних ресурсів, посилення паводків.
Висловлюємо глибоку вдячність місцевим активістам Гулану Олексію, Гимба Василю, багатьом іншим, які популяризують красоту Боржави, стале використання природних ресурсів і багато доклали зусиль до її захисту.
Віримо, що наша Боржава і надалі залишатиметься недоторканою і радуватиме всіх, хто захоче полюбуватися її неймовірною красою.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

 

Leave a reply