ЗАХИСТ БОРЖАВСЬКИХ ПОЛОНИН В ПРІОРИТЕТІ ПРИРОДООХОРОННОЇ АДВОКАЦІЇ ПРОЕКТУ «МОЛОДІЖНА ШКОЛА СТАЛОГО РОЗВИТКУ КАРПАТ»

3-6 квітня 2021 року Інститут еколого-релігійних студій провів чергову, екоосвітню акцію по природоохоронній адвокації Боржавського гірського хребта яка була реалізована в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат».

Останніми роками Боржава попала під прес бізнесових ділків різного ґатунку з сумнівними ідеями по використанню її природнього потенціалу.

Не встигла природоохоронна спільнота «Save Borzhava» з природоохоронною громадськістю відбитися від неймовірного натиску забудовників ВЕС, які під прикриттям благої мети по виробництву «зеленої енергії» намагалися вкрити унікальні вершини вітряками заввишки майже 200 метрів, зплюндрувавши ландшафт і разом з тим залізши у кишеню рядовому українцю за виплатами одного з найвищих у світі зеленого тарифу.

Інститут еколого-релігійних студій в тісній співпраці з Комісіями екології Мукачівської греко-католицької єпархії і Комісії з екології Римо-Католицької церкви в Україні з самого початку включився в захист Боржави. Проблему забудови ВЕС Боржавських полонин було розглянуто на засіданнях комісій і винесено рішення в захист унікальних екосистем від антропогенного втручання:

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТВОРІННЯ І ОБЛАШТУВАННЯ ВІТРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ НА БОРЖАВСЬКИХ ПОЛОНИНАХ

RESPONSIBILITY FOR CREATION AND INSTALLATION OF WIND FARMS ON THE POLONYNA BORZHAVA


Краса Боржавських полонин вражає і заворожує…. Наскільки можна не любити природу рідного краю, щоб виступати поплічниками в абсурдних ідеях гігантоманії і перетворення навколишнього природного середовища.

 

Але людська жадібність не має меж і спільнота «Save Borzhava» має клопіт із черговим, очевидно необдуманим, антропогенним втручанням з метою побудови вже Мегакурорту Боржава. Черговий мегапроект на Боржаві обгрунтовується владою розвитком зимових видів спорту, однак гігантоманія і прагнення будувати надто великі проекти у таких екологічно чутливих місцинах, як Боржава і Свидовець, залишають багато запитань без відповідей. Команда Інституту еколого-релігійних студій протягом кількох днів намагалася донести місцевим мешканцям інформацію щодо негативних впливів таких проектів, це – знищення лісів, вичерпання місцевих водних ресурсів, посилення паводків.
Проведено багато зустрічей з місцевими мешканцями і туристами з різних частин України, які висловили величезне занепокоєння запланованими масштабами антропогенного втручання і висловили цілковиту підтримку ініціаторам акції. Висловлюємо глибоку вдячність за підтримку місцевим активістам Гулану Олексію, Гимба Василю, багатьом іншим, які популяризують красоту Боржави, стале використання природних ресурсів і багато доклали зусиль до її захисту.
Віримо, що наша Боржава і надалі залишатиметься недоторканою і радуватиме всіх, хто захоче полюбуватися її неймовірною красою.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: