Будні волонтерського центру: реабілітація пернатих

Сьогодні орнітолог Леонід Покритюк ділиться з нами досвідом щоденної кропіткої праці по реабілітації птахів, яких волонтери виходжують при Берегівському громадському центрі «Кожен Може Допомогти».

“Починається кожен день зі зважування хворих птахів.  Приріст ваги, означає покращення здоров’я та правильний курс лікування…” – каже Леонід.

Також він пояснює сам процес годування птахів: “З лелеками мало клопотів. Вони у нас невибагливі м’ясоїди. Полюбляють курячі  сердечка та рибу. Відвідувачі волонтерського центру частують їх курячими шийками. Сокіл чеглок (підсоколик) та хатній сич теж віддає перевагу курячим сердечкам. Для поживності ми вимочуємо їх у соку з моркви та додаємо порошок з курячої шкарлупи. Сича іноді пригощаємо мишами. Грак всеїдний, але з рук бере лише ласощі — шматочки сиру або м’яса.

Вибрали місце для вольєрів підсоколику великому (чеглоку) (Falco subbuteo) та закупили трохи матеріалу.

Також Леонід Покритюк багато розповідав і показував відео про лелеку Байді. Лелека білий (Ciconia ciconia), якого реабілітують при центрі “Кожен може допомогти”, після першої мандрівки за територію графського маєтку, не робить більше спроб покинути свій тимчасовий притулок. Для надійності, лелеку помітили “зеленкою”.

Окрім всієї важкої роботи, волонтер-дослідник веде постійні спостереження за природою. “Серед “білого дня” спостерігали на території полювання великого кажана” – каже він – “Раніше експерт ІЕРС-Башта ідентифікував як велика нічниця (Myotis myotis).  Поява кажана вдень може свідчити про похолодання.”
(Дослідження народник прикмет у метеорологічному аспекті – теж дуже цікава тема, про яку ми ще поговоримо в майбутніх наших зустрічах з Леонідом Покритюком).

Довідка. Леонід Покритюк – експерт Інституту еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей), який діє у співпраці з NABU – Німецьким союзом охорони природи. Вся діяльність волонтерів по реабілітації пернатих при волонтерському центрі є важливим практичним кроком у реалізації концепції Відповідальності за творіння – природу.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: