Чому ми обіймаємо дерева?

Вчені нарахували на нашій планеті понад шістдесят тисяч видів дерев, 300 з яких – під загрозою зникнення. Про деревні рослини, їх різновиди в Українських Карпатах, цінність і значення для людини та природи загалом йшла мова під час екологічної акції “Дерево – це життя”. Захід відбувся на лоні мальовничої та унікальної природи національного природного парку “Синевир” (Хустський район) за ініціативи Інституту еколого-релігійних студій та був присячений Дню любові до дерев.
В усьому світі з нагоди цієї дати проводяться різноманітні заходи, які покликані вчергове привернути увагу різних категорій осіб до цінності дерев і лісів загалом. Вони збагачують повітря киснем, допомагають боротися з бактеріями, дають нам цінну сировину, є середовищем існування численних видів живих організмів, відіграють важливу, водорегулюючу, рекреаційну, освітню, естетичну, наукову та інші функції. Не випадково ліси називають “легенями планети”. А ще дерева володіють потужною енергією, яку може відчути кожен, хто обійме стовбур цього велетня. Учасники екологічної акції на собі відчули силу смерек і буків та поділилися емоціями.


“Це було неймовірно. Обіймаючи дерево, я зачинила очі і прислухалася до співу птахів, подуву вітру та справді відчула енергію смереки”, – каже одиннадцятирічна Ліна.
“Було класно! Хочу обійняти ще інше дерево”, – лаконічно, але з виразними емоціями викрикує Світланка.
“А давайте разом обнімати дерева”, – слушна пропозиція пролунала від Мирона.
Учасники екологічної акції дізналися багато цікавої інформації про світ дерев, відгукнулися на заклик бережливо ставитися до цих гігінтів, поділилися власними думками щодо збереження лісів.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

%d bloggers like this: