Діти переселенців спостерігали за птахами

З нагоди Всесвітнього дня мігруючих птахів волонтери Берегівського громадського центру “Кожен може допомогти” та експерти Інституту еколого-релігійних студій провели еколого-освітню орнітологічну екскурсію. До неї долучилися діти і батьки тимчасових переселенців, які опинилися на Закарпатті через війну.
Учасники заходу мали нагоду спостерігати за колонією сірих чапель поблизу села Пістрялово. В Україні це гніздуючий, перелітний і зимуючий вид. Зимує на Закарпатській рівнині, в Придунайському регіоні, трапляється на деяких ділянках морського узбережжя та на водоймах в глибині суходолу. Найбільші колонії існують в долинах Дніпра, Дунаю та Дністра.
Живиться головним чином рибою, іншими водяними істотами. Чаплі сірі нерухомо вичікують здобич, відтак різким рухом вихоплюють її з води. Вони також можуть їсти маленьких гризунів, змій, жаб, і ящірок.
Під час екскурсії також вдалося спостерігати за типовими мешканцями водно-болотних угідь, а саме: великою пірникозою, лискою, крижнем. Пощастило побачити міграцію білокрилих крячків.


У селі Дунковиця виявили гніздування рідкісного сірого сорокопуда. Цей вид віднесено до Червоної книги України і включено до охоронного списку Бернської конвенці.
Більш детально про кожного птаха, за яким вдалося спостерігати, учасникам розповів досвідчений орнітолог, експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк.
Бонусом екскурсії стало спостереження за болотяними черепахами.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: