ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Діти переселенців спостерігали за птахами

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

З нагоди Всесвітнього дня мігруючих птахів волонтери Берегівського громадського центру “Кожен може допомогти” та експерти Інституту еколого-релігійних студій провели еколого-освітню орнітологічну екскурсію. До неї долучилися діти і батьки тимчасових переселенців, які опинилися на Закарпатті через війну.
Учасники заходу мали нагоду спостерігати за колонією сірих чапель поблизу села Пістрялово. В Україні це гніздуючий, перелітний і зимуючий вид. Зимує на Закарпатській рівнині, в Придунайському регіоні, трапляється на деяких ділянках морського узбережжя та на водоймах в глибині суходолу. Найбільші колонії існують в долинах Дніпра, Дунаю та Дністра.
Живиться головним чином рибою, іншими водяними істотами. Чаплі сірі нерухомо вичікують здобич, відтак різким рухом вихоплюють її з води. Вони також можуть їсти маленьких гризунів, змій, жаб, і ящірок.
Під час екскурсії також вдалося спостерігати за типовими мешканцями водно-болотних угідь, а саме: великою пірникозою, лискою, крижнем. Пощастило побачити міграцію білокрилих крячків.


У селі Дунковиця виявили гніздування рідкісного сірого сорокопуда. Цей вид віднесено до Червоної книги України і включено до охоронного списку Бернської конвенці.
Більш детально про кожного птаха, за яким вдалося спостерігати, учасникам розповів досвідчений орнітолог, експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк.
Бонусом екскурсії стало спостереження за болотяними черепахами.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».