ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

ЦЕРКВА ТА ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ РАЗОМ ЗАДЛЯ ЕКООСВІТИ В НАЦІОНАЛЬНИХ ПАРКАХ

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Ужгород, 3 травня 2021

1 квітня 2021 року стартував надзвичайно цікавий, важливий і необхідний проект по поглибленню екологічної свідомості і формуванню екологічної культури місцевого населення, а особливо підростаючого покоління «Церква та громадські організації разом задля еко-освіти в національних парках». Проект реалізується Союзом охорони природи Німеччини (NABU), (менеджер проекту Іван Тимофеєв) в партнерстві з  Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей), об’єктами природо-заповідного фонду Карпат, а також рядом установ та організацій за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany).

Тривалість проекту – 1 квітня – 31 грудня 2021.

Основною метою проекту є поширення ідеї про цінність природи Карпат і необхідність її захисту як важливої складової природи Європейського континенту серед молоді та місцевого населення загалом через об’єднані зусилля релігійних організацій, НУО, освітніх закладів та місцевого самоврядування на територіях природо-заповідного фонду Карпат. А оформлення таких просвітницьких зусиль рядом заходів в освітніх установах забезпечить стійкість, мультиплікацію і тривалість результатів проекту.

Для досягнення мети проекту поставлено виконання наступних завдань:

1. Залучення церкви, на основі християнської екологічної етики, в процес поглиблення екологічної свідомості і формування екологічної культури молоді та їх батьків.
2. Залучення дорослих до збереження унікальних екосистем Карпат, зокрема, за допомогою освітніх заходів, заснованих на загальному авторитеті вчителів і священиків.
3. Розвиток системи практичної екологічної освіти і виховання дітей в освітніх установах і недільних школах у зв’язку з християнською екологічною етикою, літургією, катехизацію і дияконією.
4. Розвиток і посилення взаємодії мережі активних НУО, адміністрацій об’єктів ПЗФ і регіональних влади, активістів релігійних і світських громад.

Командою проекту заплановане проведення наступних активностей: проведення стартового та заключного семінарів, проведення семінарів та екскурсій; проведення 27 занять з дітьми в дошкільних закладах; школах та недільних школах на територіях ПЗФ Закарпаття. В рамках проекту буде видано екологічну розмальовку для дітей, еко-релігійні календарі, проведено ряд телепередач і підготовлено захоплюючі відеосюжети, а також цілий ряд цікавинок для дітей: екоігри, екоквести, екосувеніри, інше…. Тому заохочуємо Вас слідкувати за перебігом проекту на сайтах партнерських організацій.

Ключові активності (заняття з дітьми) будуть організовані таким чином, щоб учні отримували навички з конкретних природних і суміжних професій, проектували бачення власних можливостей і майбутнього, можливостей і перспектив своїх громад, знайомилися з конкретною діяльністю, яка сприяла б поліпшенню умов життя громади на природоохоронних територіях.

Цільова аудиторія проекту: діти дошкільного віку, школярі, студенти, експерти, духовенство, представники екологічних НУО, педагоги, вихователі. Будучи основною цільовою групою проекту, діти і молодь є основною “точкою входу” для активістів природоохоронних НУО на шляху формування довіри до екологічних цінностей сільського населення в цілому. Для отримання більш детальної інформації запрошуємо на веб-ресурси Інституту еколого-інформаційних студій і партнерських організацій:

https://iers.org.ua/;
https://ircef.org/;
https://www.nabu.de/;
https://www.facebook.com/groups/366775880016215;
https://mgce.uz.ua/
http://zakinppo.org.ua/kafedri/kafedra-suspilnogumanitarnoi-ta-etikoestetichnoi-osviti
http://npp-synevyr.net.ua/
https://islam.ua/o-dumu/
http://cbr.nature.org.ua/ukrainian.htm
https://www.facebook.com/CaritasSpesUA
https://www.facebook.com/CEC.Ruthenia
https://www.facebook.com/IrshavaMCPO

Інформаційна служба ГО «Інститут еколого-релігійних студій»

е-пошта: [email protected]

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь