ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Емоційність – важлива складова еколого-освітнього заходу

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Уже з раннього дитинства діти тягнуться до природи. Дорослі їм читають казки, а дошкільнята вбирають усю інформацію, пов’язану з навколишнім світом, ставлячи численні питання. Проте казка – лише один етап, який розвиває уяву і любов до природи, окремих її компонентів, зокрема, звірів, птахів, дерев – усього, що відіграє головну роль у казках.

Особливо діти полюбляють казки про тварин. Та особливим етапом для цієї категорії підростаючого покоління є особиста зустріч з природою. Дитині цікава кожна піщинка, кожна дрібничка. Через такий інтерес поступово набувається досвід.

Щоб збагатити знання дошкільнят про природу, формувати любов і бережливе ставлення до неї, цього разу ми зустрілися з вихованцями дитячого садка села Синевир, що у Хустському районі Закарпатської області.

Діти не приховували радості від зустрічі з гостями. Вони охоче долучилися до ігор, які допомогли краще пізнати природу, зокрема ліс. Дошкільнята дізналися, що ліс складається не лише з дерев, але й іншої рослинності, звірів, птахів, грибів тощо. Кожен учасник був у ролі дерева, а разом усі сформували ліс. Цей ліс мав хвойні і листяні дерева. А ще йшла мова про те, чим вони відрізняються. Усе це – в ігровій і розважальній формі. Такий емоційний метод є ефективним для розвитку у дітей відповідного розуміння оточуючого світу.

Йшла мова й про сміття, яке не можна викидати у лісі. Деякі побутові відходи добре використати повторно. Варто лише проявити творчість. Ось які квітки з ПЕТ-пляшок (дивіться фото) зробили виховательки дитячого садка. Це один приклад, а фантазія не має меж.

Кожен юний учасник еколого-освітнього заходу отримав у подарунок розмальовку «Як робить Мар’яночка». Вихователям організатори заходу подарували екологічні календарі на 2022 рік, щоб за їх користування у дитячому садочку легко планувати нові цікаві заходи.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

 

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».