ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Екопросвітницька прогулянка з елементами спостереження за птахами (бьордвочінгу)

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp


Жовтень радує нас теплими сонячними днями, тож 16 жовтня експерти Інституту еколого-релігійних студій Михайло Біланич та Руслана Джахман провели для дітей та їхніх батьків, серед яких були й внутрішньо переміщені особи пізнавальну екскурсію на річку Уж. Вона протікає через обласний центр Закарпатської області. ЇЇ береги є улюбленим місцем відпочинку для ужгородців і гостей міста, а на спокійних хвилях  завжди плавають птахи.


Спочатку діти прослухали правила поведінки на річці. Основне з яких було спостерігати за пернатими так, щоб їх не турбувати. Потім Михайло Біланич роздав учасникам біноклі, які люб’язно подарувала Угорська асоціація орнітології та охорони природи (Dr. Sándor András Boldigh, Birdlife Hungary) у партнерстві з яким Інститут еколого-релігійних студій успішно реалізував проєкт Bat4Man «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у прикордонних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України».

Колектив Інституту щиро вдячний угорському партнеру за підтримку у такі складні часи. Михайло Біланич провів дітям короткий майстер-клас, як користуватися оптичними приладами, а потім почалося найцікавіше: спостереження за птахами. Діти побачили лебедів, серед яких були 2 дорослі й 2 молоді особини в сірому оперенні й дізналися, що це лебеді-шипуни (Cygnus olor). Екотренерка Руслана Джахман на фото показала, як виглядає лебідь-кликун (Cygnus сygnus) і звернула увагу на основні ознаки, за якими ці види відрізняються.


       Постійними мешканцями річки є крижні (Anas plathyrynchos). Яскраві самці та «скромніші» самки цього виду є чудовим прикладом статевого диморфізму. Вони, як і мартини звичайні (Chroicocephalus ridibundus), теж стали об’єктами для спостережень. Мартинів звичайних більшість людей називає чайками. Так вважали й учасники екскурсії до тих пір, поки науковці не пояснили їм , що це російська назва мартинів, а  чайки (Vanellus vanellus) в Україні інакше виглядають.


Під час прогулянки діти дізналися також про красиву пташку рибалочку (Alcedo atthis), яка часто полює на Ужі, про бакланів великих (Phalacrocorax carbo), лелеку чорного (Ciconia nigra) та інших представників із пташиного світу, яких у різні пори року можна спостерігати на Ужі.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».