ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Екскурсія мальовничою Мукачівщиною

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

30 жовтня 2022 року волонтерський центр “Кожен може допомогти”, за сприянням “Голоси дітей” організував краєзнавчу екскурсію мальовничою  Мукачівщиною.

Закарпаття чи найбільше відоме саме своїми родзинками, зокрема, такими, як: гірськолижні спуски, мальовничі Карпати, чани з мінеральною водою та винна галузь; що справляє розпалює певну іскру цікавості, привносить нотку екзотики.

Екзотики додає й те, що біля Мукачева розташована справжня чайна плантація! Хоча вирощування чаю не пов’язується у свідомості із Закарпаттям , адже більш воно більш традиційно асоціюється з Індією, Цейлоном чи Китаєм, а Закарпаття чудово підходить для вирощування винограду, але тут аж ніяк не чаю, бо він не зможе прижитися. Принаймні, так думали до 1949 р…

Шлях до чайної плантації пролягав через заповідне урочище “Широкий”. Вікові дерева та різноманітність грибів вразили всіх присутніх. Велика кількість чорних груздів, оливкових сироїжок та різних рядовок.

Особливе враження справив грибний восьминіг – квітохвісник Арчера (Clathrus archeri (Berk.) Dring) – гриб родини веселкові, корінний вид у материковій Австралії й Тасманії, а в Європі й Північній Америці він інтродукований. У мовних середовищах країн, де розповсюджений цей гриб, його назва асоціюється з восьминогом (англ. Octopus Stinkhorn), каракатицею (нім. Tintenfischpilz, нід. inktviszwam) або ж із квіткою (чеськ. květnatec, пол. kwiatowiec, рос. цветохвостник). Гриб рідкісний та занесений до Червоної книги України.

Також, осягаючи тонкощі тихого полювання, детальніше знайомилися з сімейством рядовкових, також їх називають трихоломами. “Рядовка” – гриб, який росте рядком. Проблема полягає в тому, що безліч видів, родів та родин грибів полюбляють рости рядком, такі особливості росту грибниці. А деякі не ростуть рядком, але все одно в українській систематиці називаються рядовками! Це дуже багатолике співтовариство видів, що включає і чудові їстівні гриби і види малоїстівні і, навіть, отруйні.

Екскурсантам вдалось познайомитись із представником, який трапляється на пасовищах – Лепіста ліловонога або рядовка ліловонога (Lepista personata). Завдяки зовнішньому вигляду цей гриб досить складно сплутати з неїстівними грибами.

Цікава лекція-розповідь про чай, також торкалась правил поведінки на чайній плантації.

Згодом, після пікніка влаштованого на Червоній горі, вдалось відвідати замок Паланок. Звідки в бінокль виглядали віконце ГКЦ де експерти Інституту еколого-релігійних студій під час виконання проєкту “Bat4man” виявили присутність зникаючої сови сипухи. Оглядаючи замкові ремеслові кімнати, спостерігали за роботою умільців ковалів. Перед присутностіми майстри викували кресало і продемонстрували добування (викрешування) вогню з кременя.

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».