ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Екскурсія на каналі Верке

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Через Берегове протікає канал Верке, який приваблює чималу кількість водолюбивих птахів. В межах міста запросто побачити крижнів, пташенята яких без страху підходять до людей і частуються запропонованими “смаколиками”: чіпсами, тістечками, сухариками, шматками хліба, пиріжків або булок.

Люди вважають, що роблять щось корисне, підгодовуючи качок. Це призводить до того, що птахи звикають до регулярної, не зовсім корисною їжі, і перестають добувати її самостійно. Основою харчування диких качок в природі є рослинна їжа. Соковиті водні рослини можна вважати їх улюбленим кормом, доступним на дні, поверхні і берегах природних водойм в літню пору. Якщо при цьому їм попадається равлик або личинка комахи, качки не відмовляються і від них.

30 липня, волонтери центру “Коден може допомогти” провели екскурсію на канал Верке, з метою ознайомлення, як правильно підгодовувати птахів. Чи варта годувати качок, що живуть в умовах міста? Якщо це хороша природна водойма, де достатньо риби і є мулисті мілководдя з водними рослинами, то птахи самі себе прогодують. Що ж робити, якщо хочеться порадувати себе і дітей, пригощаючи качок? Чим годувати птахів, щоб не нашкодити їм? Чи можна годувати качок хлібом?

Оптимально використовувати їжу зернового походження з добавкою бобових культур. Непоганим варіантом буде мішанка: ячмінь, овес, пшениця, кукурудза, горох. Частка ячменю в кормовій суміші повинна становити 30-35%. Склад і співвідношення інших компонентів змінюється за своїм розсудом. Жителі міста в основному пропонують качкам хліб. Всупереч усталеному стереотипу, хліб і здоба для качок протипоказані.

В природних умовах не існує якої-небудь їжі, навіть віддалено нагадує випічку. Організм птахів просто не пристосований її перетравлювати. Через вміст дріжджів вони сприяють розвитку в кишківнику бродильних процесів. Крім того, качка прагне набити ними шлунок, і як наслідок – ігнорує іншу, більш корисну для неї їжу. Для городян розмістили інформаційні плакати, які містять інформацію про корисні та шкідливі продукти для птахів.

Захід проведено експертом IERS за участі дітей внутрішньо-переселених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Александр Бокотей) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Brandenburg, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба IERS

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

5 Відповідей

  1. Информация очень интересная. Очень положительное впечатление на меня произвели.

  2. I was very pleased to uncover this site. I wanted to thank you for ones time for this particularly wonderful read!! I definitely liked every bit of it and I have you bookmarked to see new stuff on your blog.

  3. Все расписано достаточно подробно. Масса приятных ощущений для меня.

  4. Спасибо за ценную информацию. Конечно, хорошо, что подобраны только самые классные, популярные посты.

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».