Екскурсія в Ботанічний сад

Ботанічний сад це – місце, де можна відпочити, сховатися від спеки й дізнатися чимало цікавих фактів про біорізноманіття рослинного та тваринного світу. Тут, на невеликій території зростають як місцеві види рослин, так і екзотичні представники  флори з різних куточків світу. 29 червня маленькі дослідники природи разом із експертами Інституту еколого-релігійних студій завітали до ботсаду УжНУ на екскурсію. Діти побачили, як цвіте едельвейс і дізналися, що цей дуже рідкісний  вид у флорі України в природі зростає високо в горах. Квітка оспівана в піснях і є народним символом Закарпаття.

Мамонтове дерево або секвоядендрон велетенський дуже здивувало своїми розмірами. Руслана Джахман розповіла, що це одне з найбільших дерев у світі і його батьківщиною є Північна Америка. Також вона показала школярам гінкго, тюльпанове дерево та магнолії, на яких уже утворилися плоди, а скумпія звичайна вже, ніби пухнастою хмаринкою вкрилася. Такий ефект створюють суцвіття квіток. Вони нагадають перуку, тому дерево ще називають париковим. 

У зеленому класі поговорили про птахів і їхніх діток, яких зараз дуже часто можна побачити на вулицях міста, а в саду діти спостерігали за сім’єю чорного дрозда. Вони побачили обох батьків і зробили висновок, що дітки всі схожі на маму.

Найбільше учням сподобалося розглядати комах через збільшувальне скло. Вони досліджували солдатиків, коників, сонечок та мурашок. Баночка зі збільшувальним склом дуже зручна для таких дослідів, тому що комахи при цьому не страждають.

Під час екскурсії науковці звернули увагу й на екологічні проблеми. З маленького віку дітки знають, що чи не найбільшим лихом для природи є забруднення побутовими відходами, тому дуже важливо сортувати сміття й віддавати його на вторинну переробку.  

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: