Гніздо чекає на пернатих поселенців

Інститут еколого-релігійних студій неодноразово інформував читачів своїх інформаційних ресурсів про орнітологічну діяльність Леоніда Покритюка з міста Берегово. Напередодні Міжнародного дня птахів (відзначається щороку 1 квітня) він змонтував гніздову основу для лелек на височезному дереві. Це була складна і навіть ризикована робота. Але результат не забарився. Досить скоро чорногузи звернули увагу на гніздову конструкцію.
У другій декаді квітня дві пари лелек літали над гніздом, розглядуючи новобудову. Поза тим, довго не затримались, трохи покружляли та й полетіли далі.
“Зробити основу для гнізда – це лише частина завдання, бо лелеки – птахи обережні, вони краще облаштуються у старому гнізді, ніж оселяться у новому. І ще одна хитрість – краї пташиного гнізда потрібно побілити вапном (імітація пташиного посліду), щоб воно виглядало як старе”, – розповідає Леонід Покритюк.
За словами орнітолога, вид старого, обжитого гнізда повідомляє птахам, що там хороше місце і гніздитись безпечно.

“Облаштувати гніздову основу належним чином відразу нам перешкодила дощова погода. Підійматись високо на дерево по мокрих гілкам небезпечно. Вибравши сприятливий час, ми доправили на вершину каштана гніздовий матеріал (тонкі гілочки, стебла плюща, сіно) та розчин вапна”, – продовжує Леонід.
От й готово! Тепер гніздо чекає на пернатих поселенців.
До речі, за народними повір’ями, якщо лелеки білі оселяються біля вашого будинку, то бути добру і злагоді цілий рік. Цього, а також миру для України щиро чекають Леонід Покритюк і його помічники.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІЕRS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: