ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Як зберегти біорізноманіття планети? Вісім пріоритетних напрямків роботи

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Природа «відступає». Процес втрати біорізноманіття досяг рекордних темпів. 2 мільярди гектарів землі втратили родючість. Понад мільйон видів тварин і рослин на планеті перебувають на межі зникнення. Люди стають все більш беззахисними перед обличчям нових біологічних загроз – таких, наприклад, як пандемія коронавірусу. Про це йдеться в п’ятому виданні доповіді «Глобальна перспектива в області біорізноманіття», пишуть Новости ООН.

У доповіді оцінюється прогрес у здійсненні Стратегічного плану в галузі збереження і раціонального використання біорізноманіття на 2011-2020 роки. Звіт підготовлений експертами Конвенції про біологічне різноманіття. Вони відзначають, що з поставлених 20 цілей вдалося досягти лише шести, але і це непоганий результат, який свідчить про те, що спільні зусилля щодо захисту біорізноманіття допомагають врятувати цілі види.

Так, за останні три десятиліття вдалося зберегти майже 50 видів птахів і ссавців, які перебували на межі зникнення, причому 25 з них – тільки за останнє десятиліття. Серед них, наприклад, чорноногий тхір, або, як його ще називають «американський» тхір. Він був занесений в Червону книгу ще в кінці 1960-х років.

Фахівці також відзначають, що вже майже третина всіх ферм на планеті – майже 163 мільйони – використовують екологічні методи ведення господарства. На 33 відсотки скоротилися темпи обезліснення. 27 мільйонів гектарів землі зараз проходять процес відновлення.

Експерти підкреслюють: всі ці цифри говорять про те, що ситуація небезнадійна, і міжнародне співтовариство повинно подвоїти зусилля по збереженню і захисту біорізноманіття. Вони виділили вісім пріоритетних напрямків подальшої діяльності в цій сфері.

  • захист земель і лісів, в тому числі боротьба з деградацією ґрунтів і відновлення лісових екосистем;
  • зміни в методах ведення сільського господарства – застосування агроекологічного походу з метою підвищити продуктивність, мінімізувавши негативні наслідки для біорізноманіття;
  • зміна системи харчування, в тому числі поширення інформації про здоровий спосіб життя і необхідності вживати більше рослинної їжі і менше м’ясних продуктів;
  • відновлення морських екосистем і розвиток аквакультури;
  • застосування екологічних підходів в міському будівництві та створення «зеленої» інфраструктури;
  • боротьба зі зміною клімату, в тому числі – відмова від викопних видів палива;
  • впровадження принципу гармонійної взаємодії всіх екосистем.

Фахівці також наголошують на необхідності адекватного фінансування діяльності щодо збереження біорізноманіття. Щорічно на ці цілі виділяється менше 100 мільярдів доларів, хоча потрібні сотні мільярдів.

Джерело: https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/5486-yak-zberehty-bioriznomanittia-planety-visim-priorytetnykh-napriamkiv-roboty

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».