ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

ІЕРС продовжує показувати здобутки проєкту «Церква та НУО задля екоосвіти національних та вразливих меншин»

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

У Центрі культур національних меншин Закарпаття провели завершальний день Конференції «Презентація результатів методичних екоосвітніх напрацювань у співпраці NABU-IRCEF». Інститут еколого-релігійних студій провід захід 25 листопада в рамках проєкту «Церква та НУО задля екоосвіти національних та вразливих меншин».

Представникам навчальних закладів румунських, ромських, угорських громад презентували набутий досвід та створені продукти екологічного виховання молоді важкодоступних соціальних груп та національних меншин Закарпаття і країн Східного Партнерства: Грузії та Молдови. Основним завданням заходу стало поширення серед освітян інформації про доступні методи та засоби покращення екологічного виховання школярів.

Зустріч курував керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей, який представив всіх учасників конференції, окреслив завдання, реалізовані в межах співпраці NABU та IRCEF, і висловив свої очікування від презентації. Зокрема, він акцентував увагу, що Інститут зацікавлений у залученні громад до екологічних заходів шляхом розширення роботи з неурядовими організаціями на основі загальнолюдських цінностей відповідальності за охорону довкілля.

Союз охорони природи Німеччини (NABU) представив керівник проєкту Іван Тимофеєв. Він пояснив потребу в адаптації матеріалів та продуктів у країнах Східного Партнерства для розширення можливостей через створення платформ для мультиплікації проєктів за допомогою IRCEF в майбутньому.

Керівник Закарпатського обласного еколого-натуралістичний центру учнівської молоді (ЗОЕНЦ) Олександр Геревич розповів про досвід роботи навчального закладу з ІЕРС і окреслив можливі шляхи майбутньої співпраці.

Про основні результати реалізації проєкту розповіла координаторка міжнародних проєктів ІЕРС Наталія Куля. Вона пригадала основні інтерактивні заходи щодо збереження біорізноманіття Карпат, які вдалося провести для дітей нацменшин Закарпаття і внутрішньо переміщених осіб протягом останніх восьми місяців співпраці між NABU та IRCEF. Пані Наталія також назвала найбільш вдалі навчально-виховні друковані продукти, про роботу над якими детально розповіли їхні автори.

Екологічну настільну гру «Сорт сміт» та екорозмальовку «Пригоди Степана в Квадратляндії» презентували активістка Zero Waste, експертка ІЕРС Іванка Трофименко і дизайнерка Емілія Сливчук. Вони пояснили, як їхні матеріали допомагають розвивати навички сортування побутових відходів у дітей і дорослих.

Експертка Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Оксана Кремінь показала набір дидактичних ігор «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись», створений для покращення засвоєння учнями навчального матеріалу. Вона також окреслила засоби поширення екологічних ідей через профільні конкурси для дітей і педагогів, які нещодавно проводилися за сприяння ІЕРС.

Експерт зі збереження біорізноманіття Михайло Біланич продемонстрував універсальні екологічно-церковні календарі Східного та Західного обрядів 2023 року, які розробив для поширення духовних цінностей у побуті українців через показ взаємозв’язку природничих і релігійних свят.

У підсумку керівник ІЕРС Олександр Бокотей наголосив, що організація готова до співпраці із закладами освіти та культури. Він запропонував свою підтримку в реалізації ідей вдосконалення еколого-релігійного навчання молоді.

Гості отримали готові продукти для своїх навчальних закладів та взяли участь у дискусії щодо донесення до суспільства важливості збереження навколишнього природного середовища у воєнний час. Захід завершився частуванням від ІЕРС, під час якого доповідачі та слухачі поділилися враженнями від презентованих матеріалів.

Проєкт «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин» реалізує Міжрелігійний та громадянський природоохоронний форум Східної Європи (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany #AA_Kultur) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Інформаційна служба IRCEF

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».