ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Взаємодія Церков і національних парків має потужний потенціал

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Постійне зростання екологічних проблем спонукають до їх вирішення багатьох людей і організацій. На Закарпатті особливу роль у цьому контексті може відіграти взаємодія Церков і національних парків. Різні релігійні організації вже зараз багато роблять задля виховання у суспільстві відповідального ставлення до творіння – природи. Ця діяльність потребує подальшого поглиблення і може мати плідні наслідки.

      Враховуючи цей потенціал, Інститут еколого-релігійних студій впродовж багатьох років втілює еколого-релігійні проєкти, а зараз розробляє методичні рекомендації з надією, що вони стануть в нагоді віруючим християнам і природоохоронцям для спільного застосування у еколого-освітній і практичній роботі задля формування відповідального ставлення людей до природи. Матеріали розробляються за консультацій зі священиками і природоохоронцями.

«У виданні окреслено можливі шляхи еколого-релігійної взаємодії національних парків і Церков. У цьому виданні зібрано рекомендації, які базуються на попередньому досвіді, і розширено рамки можливої співпраці. Вона полягає у широкій системній роботі Церков і національних парків, як важливих і впливових у регіоні інституцій», – каже директор Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей.

«Національні парки є своєрідними острівками серед моря екологічних проблем. Проте й тут постають труднощі і нерідко вони можуть набувати гострого характеру. Їх вирішення залежить не лише від співробітників природно-заповідних установ, але й від інших суб’єктів, зокрема, влади, бізнесу,  місцевих громад, Церкви. Звісно, це не повний перелік, але остання інституція, як найбільш авторитетна у суспільстві, може відіграти ключову роль» – вважає експерт Інституту еколого-релігійних студій Юрій Бабічин.

Методичні рекомендації на стадії завершення. Їхнє видання буде здійснене до кінця цього року в рамках проєкту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABUBundesverband, NABUInternational) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).
#CivilSocietyCooperation

Інформаційна служба ІЕРС

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».