Зміни клімату – виклик церквам Південної Африки. Оригінал (на англ. мові) видала Рада церков Південної Африки. Комітет зі зміни клімату, 2009 р.

Цей документ був підготовлений Комітетом з питань зміни клімату Ради Церков Південно-Африканської Республіки, адміністративно розташованим під егідою SACC (Західний Кейп). Документ перекладено і підготовлено до друку в рамках проекту “Інститут еколого-релігійних студій: наукові засади, міжконфесійна комунікація та педагогічні принципи християнської екологічної етики” (UKR 19416) у співпраці з Університетом Людвіга Максиміліана (Мюнхен, ФРН) і при підтримці Реноваіс (Фрайзинг, ФРН)

Даний документ справді пропонує християнам – священицьким, пророчим чином та служінням – дати відповідь тим величезним викликам змін клімату, з якими ми маємо справу. Для того, щоб жити по-християнськи у світі, ми повинні жити з любов’ю і звертати увагу на те, що відбувається навколо нас. Відомий теолог з Північної Америки Гельмут Річард Нейбург, стверджує, що першим кроком до сумлінного християнського життя є звернення уваги на те, що відбувається навколо. Зміни клімату вимагають нашої уваги. Ми повинні звернути на це увагу. Як і ті, хто дотримуються ідеалу справедливості, мир та цілісності творіння, ми також звертаємо увагу на важке становище нашого навколишнього середовища. Отже, священицьке християнське життя це звернення уваги та прояв співчуття. Така ласкава і дбайлива увага і є виявленням любові, котрий так любить Бог.

Цей документ є вираженням любові і турботи про створений Богом світ, і свідчить про священицьку турботу і співчуття екуменічного руху за створений Богом світ, особливо для найбільш вразливих людей, спільнот та екосистем.

Національний Виконавчий Комітет Ради церков Південної Африки визнає, що зміни клімату є не тільки трагедією для людей, але змінює саму основу виживання на цій планеті. Пам’ятаючи про вплив змін клімату на продовольчу і водну безпеку, наш стиль життя, наше суспільство, наше здоров’я і благополуччя, екологічну систему від якої ми залежимо, інших створінь з якими ми ділимо Творіння Бога, і тому Національний Виконавчий Комітет схвалив даний документ і запрошує всіх іншим приєднатися до таких схвалень

УДК 551.583:21

Зміни клімату – виклик церквам Південної Африки. – Ужгород: Видавництво ФОП Бреза А. Е., 2014. – 119 с. 

ISBN: 978-966-2668-73-5 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: