Краєзнавча екскурсія Мукачівщиною

23 жовтня 2022 року експерт Інституту еколого-релігійних студій (який діє у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини NABU Bundesverband NABU International ), орнітолог Леонід Покритюк  в рамках екскурсії  провів пізнавальну  розповідь для дітей внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на тему “Природа довкілля”, де знайомив з щедрими дарами золотої осені.

Спочатку в рамках інформативної екскурсії (яку провів відомий екскурсовод Максим Адаменко за сприяння БО “Благодійний фонд: “Голоси дітей” http://voices.org.ua), ознайомив з історико-етнографічними особливостями місцевості:  “Доробратівська горотань”. Це вулканічна скеля, звідки видно і замок Паланок, і рівнину Закарпаття аж до Берегова.

У дубовому лісі, у підніжжя гори “Гат” виварювали сіль з ропи. Відвідали ранчо з дикими оленями, кабанами і страусами.

Відвідали унікальну церкву Миколи чудотворця (святого Миколая), де отець Сергій розповідав про історію будівництва храму.
Під час кожної зупинки експерт – Леонід Покритюк – звертав увагу на природу довкілля. Він користувався біноклями як зі свого обладнання, так і подарованими волонтерському центру “Кожен може допомогти”
Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей), зо що Леонід дуже вдячний.
Він знайомив екскурсантів з дикоростучими багатствами Закарпаття: зарослями папоротника орляка, багатим урожаєм глоду, шипшини та терену. Слід зазначити враження маленької дівчинки – учасниці екскурсії: серед папоротей, вона неначе потрапила в еру Кайнозою, у ліс папоротників.


У рубриці КУХНЯ РОБІНЗОНА, відкрили для себе салатну рослину – очиток та ласували буковими горішками.

Діти виявили бажання йти і ліс збирати букові горішки, оскільки передчасно спожили увесь запас, заготований для екскурсії. У лісі знаходили багато грибів та ознайомлювались з їх видами.

Екскурсанти надзвичайно зраділи зустрічі з вогняними саламандрами.
Весь час протягом екскурсії Леонід наголошує на Відповідальному ставленні до Божого творіння – природи.
Такі пізнавальні екскурсії для молоді та дорослих (серед яких є багато вищезгаданих ВПО) є дуже важливими, особливо у ці важкі часи, адже допомагають перемикатися з щоденних стресових ситуацій на пізнавальну діяльність, тим самим зменшуючи стрес, впливу якого піддаються українці щодня від воєнних подій.

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: