Квест «Перелітні птахи» в Ужгородському замку

Міграція птахів — щорічне переміщення пернатих на відносно великі відстані, пов’язане із сезонною зміною екологічних, кормових умов чи особливостями розмноження з території гніздування до території зимівлі і назад. Під час мандрівок пернаті перетинають моря, океани, гори та пустелі.

Кожного року в другу суботу і неділю травня відзначають Всесвітній день   мігруючих птахів. Цьогоріч це 14-15 травня. Напередодні свята наукові співробітники Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького організували для дітей навчальний квест «Перелітні птахи», в якому взяли участь учні 6 В класу Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 (класний керівник Гаврош Наталія) і діти внутрішньо-переміщених осіб. Вони швидко познайомилися, поділилися на 5 команд, а потім виконували різні завдання на зупинках.

Під час гри дізналися, які птахи мігрують через Закарпатську область, які летять у теплі краї лише зимувати, а потім повертаються на гніздівлю, а які можна побачити у нас протягом року. У кабінеті сектору природи допомагали пташкам знайти свій будиночок і таким чином дізналися про різноманіття гнізд та матеріали, які використовують птахи. Найбільше здивування викликала «рукавичка» ремеза. На подвір’ї  по фото з’ясували що птахи, які літають над річкою Уж біля пішохідного мосту і всі їх називають чайками, насправді мартини, а чайки в Україні зовсім не так виглядають. У бібліотеці згадували прислів’я про пернатих, у парку впізнавали птахів за описом, а у внутрішньому дворику діти давали відповідь на питання одним словом «правда» або «неправда».

Після того, як всі завдання були виконані, підрахували загальні бали кожної команди і визначили переможців. Ними стали «Україночки» та «Нормальна команда». Вони набрали однакову кількість балів. На другому місці «WIN=козаки», а на третьому — «Українки» та «Бандеровці».

Отримані знання учні застосували на практиці, спостерігаючи за птахами замкового парку. Вони також обіцяли спостерігати на вихідних за пернатими біля своїх домівок.

          Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інфомаційна служба ІЕРС

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: