ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Будуємо дружбу з лісом

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Серед екосистем планети ліси є тим провідним середовищем, яке здавна годувало, одягало, обігрівало і давало прихисток людям. Цілі народи виживали завдяки щедротам лісу.

У сьогоднішній час прогресу ці екосистеми продовжують відігравати важливу роль для людей, не кажучи вже про численне біологічне різноманіття, середовищем існування якого є ліс.

За даними науковців, зараз приблизно 30 відсотків суходолу нашої планети займають ліси, хоча колись цей відсоток був значно більшим. У багатьох регіонах площа лісів скорочується, а це негативно позначається на всьому живому і неживому світові природи.

За даними фахівців, в Україні площа лісів становить понад 10 млн. га, а це більше 17 відсотків території країни. Особливо цінні природні ліси і праліси зосереджені у Карпатах. Вони внесені до Списку всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Про ліс, його властивості, вікові дерева і загрози для природи, які постають у сучасному світі йшла мова під час нашої недавньої лекції з учнями Колочавського закладу загальної середньої освіти, яку провели співробітники Інституту еколого-релігійних студій та НПП «Синевир».

Захід був побудований таким чином, щоб молодь не лише дізналася багато важливої і корисної інформації. Дітей залучено до діалогу, який продемонстрував важливість думки кожного учасника.

Відбулася своєрідна провокація мислення. Школярі охоче ділилися власним досвідом дружби з лісом і пропонували свої шляхи вирішення проблемних питань. Учасники продемонстрували креативність і небайдужість до природи.

Лекція мала за мету зосередити увагу дітей  на питаннях охорони і збереження лісів, розширити знання про функції і цінності лісу, спонукати молодь бути відповідальною у своїх стосунках з лісом та дбати про нього, долучатися до природоохоронних акцій.

Захід відбувся в рамках проекту «Церкви та громадські організації разом задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій та НПП “Синевир” у співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband, NABU International) та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt, AA_Kultur).

Інформаційна служба ІЕРС

 

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».