Літні спостереження в замковому парку

Закінчується перший літній місяць. Природа буяє розмаїттям кольорів, пахощами квітучих рослин та голосами активних пташенят. Які природні процеси відбуваються в парку Ужгородського замку влітку, вивчали маленькі ужгородці під час екскурсії. 24 червня вони разом із науковими співробітниками сектору природи Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького досліджували дерева та квіти, які зараз цвітуть у замковому парку, спостерігали за птахами, білочками та гралися.

Як тільки опинилися на замковому подвір’ї, дітки одразу відчули аромат лаванди, яка зараз активно квітує. Вони дізналися про користь ефірної олії цієї рослини для людини. Із цікавістю слухали розповідь про тис ягідний. Це хвойне дерево з плодами, які нагадують ягоди. Поодинокі «ягідки» вони вже могли й побачити, а дехто навіть скуштував. Ще одним цікавим деревом, яке скидає хвою на зиму, є модрина європейська. Більшість дітей вважали, що це ялинка. Також учні порівнювали на дотик кору бука, липи та граба й перевірили чи гострі колючки у понцируса трилистого.

Старший науковий співробітник музею Руслана Джахман розказала про тварин, які живуть у парку. Протягом року тут можна зустріти близько 50 видів птахів. Діти спостерігали за припутнем – найбільшим голубом в Європі, який останніми роками став уже міським видом, горихвісткою чорною та галасливими серпокрильцями. Постійною мешканкою парку є білочка, яка теж вийшла «привітатися» з дітками.

Під час екскурсії юні дослідники грали в екологічні ігри, які описані у збірнику проєктів активностей «Вивчай, люби, оберігай природу рідного краю!» (укладач Алла Самойлова), який вийшов у рамках проєкту «Церква та НУО задля екоосвіти в національних парках», що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU). Вони збирали палітру літніх кольорів, імітували змійку та пташок. а потім всі активно працювали над створенням плакатів із закликом берегти природу.

Такий відпочинок із навчанням дуже сподобався маленьким відвідувачам. Біля старої липи вони загадали бажання й обіцяли повернутися ще.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: