ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Майстер-клас по спостереженню за вухатими совами

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Вухаста сова (Asio otus) є одним із найбільш звичайних та поширених видів сов в Україні. Як відомо, для вухатої сови характерні скупчення птахів у зимовий період на місцях денного відпочинку, що налічують десятки і навіть сотні птахів. Проте адаптивне значення цього явища не зовсім з’ясовано. Зимівки вухатих сов в Україні охоплюють практично всю територію, за винятком лише гірських районів Карпат та Криму.

Залежно від привабливості місця відпочинку можуть використовуватися птахами як короткочасно, так і протягом усього зимового періоду або щорічно протягом багатьох років. Є також літературні дані, що постійні місця зимівель утворює переважно дорослі птахи, а непостійні – молоді особини. Це пояснюється тим, що постійні місця зимівель складаються з осілих птахів, а нерегулярні – з молодих, які роблять далекі дисперсії.

Для Берегівщини притаманні осінні скупчення сов. Вухастики збираються родинними зграйками і линяють, гублячи довкола махові та покривні пір’їни. Таке явище довилось спостерігати з кінця літа по жовтень (в Берегове по вул. Бетлена та в с.Велика Бакта на території сільськогосподарської дослідної станції). Згодом родинні зграйки об’єднуються і переміщуються в багаті кормом місця.

11 жовтня експерт ІЕРС орнітолог Леонід Покритюк разом з іншими активістами волонтерського центру “Кожен може допомогти” провели майстер-клас “Дослідження вухатих сов”.

Присутні дізнались:

  • як оцінити чисельність сов (не віднімаючи голову вгору) або (дивлячись під ноги) або не дивлячись на самих птахів;
  • що таке пелетки та з чого вони складаються?;
  • як можна виявити скупчення вухастиків по слідах їх життєдіяльності (пір’їнки, послід, пелетки);
  • як відрізнити самицю від самця; які методи досліджень використовують науковці; про важливість моніторингу скупчень вухатих сов;
  • Заняття проходило на території храму, де ми заздалегідь виявили велике скупчення вухатих сов.

    Такі заняття сприяють дбайливому відношенню до наших пернатих сусідів та зароджують любов до природи.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».