Майстер-клас “Створи житла для птахів”

27 липня для дітей, які наразі перебувають в літньому християнському парафіяльному таборі, що організований цього тижня при храмі греко-католицької парафії Петра і Павла м. Мукачева (в мікрорайоні Росвигово, вул.Росвигівська 17, Б), було проведено воркшоп з виготовлення гнізд для птахів.

В природі птахи селяться, у більшості випадків, на деревах чи в кущах. Для розмноження вони створюють собі гнізда. Багато видів птахів селяться в дуплах. В природних лісах, які є стабільними екосистемами, є багато старих дерев, а значить і багато дуплистих дерев. Але, на жаль, в наш час природних лісів мало будь-де в світі. В основному ліси належать лісовим господарствам і час-від-часу вирубуються та замінюються новими. В таких лісах мало дуплистих дерев, а значить зменшується можливість гніздування, що створює різним видам птахів труднощі заселення в ці ліси. Це саме, але ще більш виразно, стосується і урбанізованих «зелених зон» – парків, лісопарків та інших насаджень міст і сіл. Тому для приваблення корисних птахів у ці ліси і зелені зони застосовують штучні гніздові конструкції.  

Саме виготовленню таких гніздових конструкцій і навчав сьогодні молодь у християнському літньому таборі голова товариства людей  з інвалідністю «Паралельний світ» Андрій Доніченко.

Гнізда, які учасники вчились виготовляти під час майстер-класу, мають велику цінність. Адже виготовляючи їх, дітки змогли більше дізнатися про різні види птахів, що селяться на Закарпатті та зробити свій внесок у рух спрямований на збереження таких важливих і потрібних істот. Були виготовлені гніздові конструкції для синиць та подібних за розмірами видів птахів, що гніздяться в дуплах.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU BundesverbandNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: