Орнітотерапія в м.Берегово

Чималий інтерес у берегівчан та гостей викликають табунці крижнів, які у великій кількості зустрічаються в м Берегове на каналі Верке. Пташину метушню приходять спостерігати батьки з дітьми, бабусі і дідусі з онуками, берегівчани та гості. Британські вчені з університетів Ексетера й Квінсленда та дослідники з Орнітологічного трасту нещодавно опублікували дані спостережень, які доводять, що люди, які регулярно контактують з природою, мають більш стійкий імунітет та менш піддаються стресу, депресії, тривожності.

Вивчивши конкретні природні зони, куди навідувалися «стресостійкі» індивідууми, вчені виділили ключовий компонент довкілля, який сприяє здоров`ю душі і тіла, — птахи. Чим більше птахів ви бачите і чуєте навколо, тим краще. Птахи справді допомагають зняти стрес та відпочити, а психологи кажуть, що під час війни таке перезавантаження вкрай необхідне. Просто милуєтесь пернатими, спостерігаючи як вони на мілководді здобувають корм. Качки пірнають, зануривши в воду голову і тулуб, а над водою лише вертикально стирчить хвіст.

Крижні відрізняються особливою доброзичливістю і спокоєм. Вони відмінно ладнають з людьми і довірливо беруть запропонований харч з рук . Качки їдять практично все, що їм згодовує людина. Не вся ця їжа корисна організму птиці, а деяка завдає істотної шкоди її здоров’ю. Якщо люди керуються виключно благими намірами і хочуть допомогти пернатим друзям вижити, то їм потрібно знати, чим можна годувати качок. Волонтери центру “Кожен може допомогти” черговий раз організували екскурсію на канал Верке і почепили інформаційну табличку “Як правильно годувати качок”.

Захід проведено орнітологом Леонідом Покритюком за участі дітей внутрішньо-переселених осіб у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Александр Бокотей) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU BrandenburgNABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: