Пізнаємо птахів замкового парку

Незважаючи на події в Україні, які остаточно змінили наше життя, у природі йде все по плану. Своїми пташиними клопотами займаються й пернаті в парку Ужгородського замку: високо в небі шугають серпокрильці, самка   дрозда чорного збирає гніздовий матеріал, а самець виспівує і сигналізує, що територія зайнята, шпаки та горихвістки чорні вже годують малих, які от-от вилетять із гнізда.

27 травня учні 5 А класу Ужгородської ЗОШ №8 разом зі своєю вчителькою Гаврош Н. М. вивчали і спостерігали за птахами замкового парку. 

До них приєдналися і діти внутрішньо-переміщених осіб.  Спочатку наукові співробітники сектору природи  розповіли діткам  про пернатих, які живуть на замковій горі, а потім навчання продовжилося у виді квесту. Учні дізналися, що чорна пташка із жовтим дзьобиком, яка дуже гарно співає  це чорний дрізд, а трохи менша за розмірами    горихвістка чорна.

Деколи сюди залітають щиглики, золотомушки, зеленяки та синиці довгохвості. Постійними мешканцями є синиці великі, повзики та ворони сірі. Зараз уже почався період, коли пташенята вилітають із гнізда і часто їх можна побачити в місті. Науковці нагадали про те, що не слід вилучати їх від батьків, а допомагати лише тоді, коли їм справді загрожує небезпека.

В кінці заходу дітки отримали солодкий сюрприз і  поділилися своїми враженнями. Найбільше їм сподобалося завдання зі справжніми гніздами, а найважче було вгадувати розмістити по парах батьків і дітей. Учні мали вибрати світлини зі зображенням злетка та дорослого птаха одного виду, а також вгадати, хто мама, а хто батько.

Захід проведено у рамках співпраці  Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: