ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Круглий стіл “Життєвий простір церковних веж – один з останніх надійних місць збереження рукокрилих”

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

26 лютого в Резиденції Мукачівських єпископів за адресою м.Ужгород, пл.А.Бачинського 1а – відбувся круглий стіл  в рамках проекту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій у партнерстві зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU) за фінансової підтримки VGP Foundation (Бельгія, менеджер Іван Тимофеєв). 

Під час проведення круглого столу було висвітлено проміжні результати проекту в Україні, які досягнуто Інститутом еколого-релігійних студій протягом першого року реалізації за підтримки релігійних та місцевих громад Закарпаття.

Наукові дослідження проводились у вежах сакральних споруд Закарпаття. Оскільки у вежах сакральних споруд протягом століть, без значного антропогенного тиску, сформувався корінний набір рідкісних видів тварин, які в інших місцях зникли або стали рідкісними.

Круглий стіл розпочався за благословенням Голови Комісії з питань екології Мукачівської греко-католицької єпархії владики Ніла. Владика наголосив на важливості даного заходу – оскільки завданням Комісії з екології є поглиблення екологічної свідомості вірників і всіх людей доброї волі на основі екологічного вчення Церкви. Також Єпископ Ніл наголосив на важливості екологічних зобовязань Церкви і розповів про актуальні екологічні ініціативи МГКЄ протягом останнього часу.

Владика Ніл зробив приємний сюрприз у вигляді подячного листа від Мукачівської Греко-Католицької єпархії і нагородив Тимофеєву Ольгу Олександрівну – члена Комісії з питань екології МГКЄ, знану освітянку, журналістку, викладачку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, авторку багатьох навчально-методичних посібників і художніх видань для дітей і дорослих – за активну багаторічну співпрацю та високопрофесійне висвітлення питань національного, духовного, екологічного виховання на ТБ і сторінках всеукраїнських та зарубіжних видань і фахових часописів. Він високо відзначив особливий внесок пані Ольги в розвиток духовної поезії та її неординарне поєднання у тематиці церковних храмів і природи як храму, створеного Богом.

Зауважимо, що світлини авторства Ольги Тимофеєвої були представлені на круглому столі і на прес-конференції.

Провідні експерти Бокотей Олександр Миколайович та Башта Андрій-Тарас Вікторович у своїх доповідях детально прозвітували про видове різноманіття кажанів та птахів,  які проживають у вежах сакральних споруд Закарпаття, а також висвітлили заходи, які проводились з метою їх захисту.

Експертами було проаналізовано ряд чинників які впливають на життєдіяльність колоній кажанів.

Журналісти поставили ряд запитань до експертів проекту, зокрема щодо факторів які пригнічують чисельність рідкісних видів рукокрилих і птахів. Жваву дискусію викликали запитання стосовно пов’язаності світу рукокрилих з виникненням КОВІД-пандемії… на що фахівці дали ґрунтовні заключення і розвіяли всі сумніви.

 

Інформаційна служба Інституту еколого-релігійних студій

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».