Повітря нам потрібне чисте!

У той час, коли людина може прожити без їжі сорок днів, а без води сім, то без повітря – лише кілька хвилин. Воно потрібне нам для життя більше, аніж будь-що інше матеріальне. Щоб повітря було чисте, нам допомагають дерева: вони поглинають надлишок вуглекислого газу та збагачують потрібним нам киснем. А ще дерева допомагають боротися з пилом і бактеріями та володіють лікувальними властивостями. Про корисні функції лісів і правила поведінки на природі йшла мова під час еколого-освітнього заходу, який відбувся біля Церкви Покрова Пресвятої Богородиці, що у гірському селі Синевирська Поляна, на Хустщині.
Захід був приурочений до Міжнародного дня захисту клімату. Тож не випадково спілкування було зосереджене навколо тематики, пов’язаної з лісом. Саме ця екосистема відіграє важливу роль у стабілізації клімату. За даними вчених, одне листяне дерево протягом року може вбирати понад двадцять кілограмів вуглецю.
Йшла мова й про інші корисні властивості лісу, зокрема про те, що вісімдесят відсотків біорізноманіття суходолу зосереджене саме у цих екосистемах.


Про те як поводитися у лісі, щоб не завдати йому шкоди, діти дізналися за допомогою інтерактивної вправи “Так – ні”. Кожен учасник проявив креативність і добрі знання про природу та поведінку в лісі.
Захід проведений у доступній для сприйняття молоддю формі з використанням вправ, які допомогли краще засвоїти нові знання.
Після завершення заняття кожен учасник отримав на згадку “трофейну” шишку сосни гірської (про це дерево також йшла мова під час дійства) та цікаву книжку з екооповіданням “Під совиним крилом”, автором якої є талановита ужгородська письменниця-природолюб Наталія Гумен-Біланич.
Інститут еколого-релігійних студій висловлює подяку отцю Михайлу Костаку, пароху Церкви Покрова Пресвятої Богородиці села Синевирська Поляна за сприяння у проведенні заходу.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: