ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Про біологічне різноманіття з акцентом на ведмедя бурого

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Ліси Карпат – це простори, у яких мешкають різні численні види диких тварин. Ліс для них є домом. І є в ньому господар.
Здавна у народі господарем карпатських лісів називають ведмедя бурого. Не випадково ця тварина у людській уяві отримала такий статус. Річ у тім, що клишоногий є найбільшим звірем Карпат, має грізний вигляд і асоціюється з силою та владою. До речі, ведмідь зображений навіть на гербі Закарпаття.
Попри поважний статус, у наш час ведмідь бурий у дикій природі Карпат насправді знаходиться у досить складному становищі. За останні десятиліття його чисельність скоротилася. Цьому посприяли інтенсивне руйнування середовища існування звіра, зменшення кормової бази і фактор турбування. Отже, господар Карпат став рідкісним видом, який внесено до Червоної книги України.

Про біологічне різноманіття Карпат з акцентом на охорону і збереження ведмедя бурого йшла мова під час еколого-освітнього заходу 29 квітня у Синевирській Поляні, що на Хустщині. В лісах, що оточують це село, водяться клишоногі. Їх чисельність незначна, проте окремі місцеві стикалися з ведмедем у лісі. Що у таких випадках потрібно робити? Як відступити і не накликати на себе агресію дикого звіра? Як поводитися, якщо ведмідь рухається за вами? На ці та інші питання учні шукали відповіді разом з предстивниками Інституту еколого-релігійних студій, за координації яких відбувся захід.
Діти дізналися багато цікавого про життя і поведінку бурого ведмедя, його користь для дикої природи та заходи щодо його збереження. Школярі ділилися власними знаннями і думками про клишоногих за допомогою інтерактивної вправи “Шишкофон”. Ця частина стала творчим і емоційним етапом заходу, який додав нові знання і гарний настрій.

Захід проведено у рамках співпраці  Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».