Говорили про пернатого символа 2022 року

За доброю традицією, кожного року орнітологічна спільнота країни обирає символом року вид птаха, який можна легко побачити в природі й проводити за ним спостереження. Птахом 2022 року стала ластівка міська. Вона належить до родини ластівкових, ряду горобцеподібні. За нею дуже цікаво спостерігати, але слід це робити так, щоб не завдавати шкоди птахам. Як саме – про це розповів відомий закарпатський орнітолог, експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк під час еколого-освітнього заходу в місті Берегово, присвяченого цим дивовижним пернатим.
“Ластівки можуть оселятися в невеликих містах і селах цілими колоніями. Важливою умовою їх гніздування є наявність кам’яних чи цегляних будівель, рідше дерев’яних з карнизами, балконами, під якими вони роблять гнізда. В серпні – вересні ластівки мігрують до Африки. Вони летять зграями у денні години на висоті 200 м. У квітні знову повертаються до нас,” – розповідає орнітолог.
Леонід Покритюк ознайомив учасників заходу з різними видами ластівок і навчив, як їх розрізняти. Він пояснив у чому полягає відмінність між ластівками та їхніми повітряними сусідами – стрижами.

Діти охоче долучилися до виготовлення аплікай ластівок, що стало творчою і піднесеною складовою частиною еколого-освітнього заходу. Аплікації передано до Берегівського громадського центру “Кожен може допомогти”, де будуть використані для Свята ластівок, що відбудеться тут невдовзі.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: