ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Відповідальність за створіння і ефективне управління відходами: учні Стричавській школі навчались сортуванню сміття

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

17 вересня 2021 року експерти Інституту еколого-релігійних студій провели 2 екоосвітні заходи для учнів Стричавської гімназії-філії Великоберезнянського ліцею (с. Стричава, Ужгородський район, Великоберезнянщина). 

Тематичні заходи на тему відповідального управління відходами є дуже актуальними у наш час. Побутові відходи — тип відходів, що створюються у житлово-комунальному господарстві (побуті). Майже всі побутові відходи в Україні захоронюються на полігонах. Переважна їх більшість працює в режимі перевантаження, тобто з порушенням проєктних показників щодо обсягів накопичення відходів. Водночас полігони є джерелом інтенсивного забруднення атмосфери та підземних вод. Практично ні на одному з них не знешкоджується фільтрат. Майже усі полігони потребують невідкладної санації та рекультивації.
Окрім того, у сільських місцевостях гірських районів Закарпаття часто відсутній вивіз відходів навіть на полігони і люди забруднюють ними річки, ліси, поля і, спалюючи, навіть повітря.

Тому назріла необхідність розробити систему відповідального управління відходами у всій державі. Для цього необхідно підготувати максимально все населення до сортування ТПВ.
Експерти ІЕРС, Владислав Юрош, Андрій Доніченко та Миахайло Біланич взялись за цю справу у Стричавській школі-ліцеї.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тематичний захід, який вони провели для двох груп школярів, складався з майстер-класу по збірці навчального стенда по сортуванню сміття, дерев’яні деталі якого підготував Андрій Доніченко, а теоретичну частину пояснив учням Владислав Юрош. Учні активно долучились до збірки стенду за допомогою інструментів (викруток та шурупів) під пильним наглядом експерта Андрія.
Стенд містить інформацію про вік розкладання найвідоміших побутових відходів та має 5 різнокольорових ящиків для того. щоб можна було потренуватись сортувати ТПВ, що і зробила ціла група учнів.

Учні активно цікавились стендом після майстер-класу та фотографували собі на пам’ять. Стенд був подарований школі та відтепер всі учні матимуть змогу потренуватись у сортуванні відходів.

Після майстер-класу зі стендом командою ІЕРС була презентована нова покрокова гра, яка теж стосується сортування сміття. Учні захоплено грали у неї.

 

В кінці заходу всім учням була подарована книга-розмальовка  “Як робить Маріанночка”, опублікована в рамках проєкту «Молодіжна школа сталого розвитку Карпат».

Оскільки в час карантину кількість учнів у класній кімнаті обмежена, то 30 учнів школи розділили на дві групи і провели тематичний захід для кожної окремо.

Відбувся в рамках проєкту “Молодіжна школа сталого розвитку Карпат”, що реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (керівник Олександр Бокотей) у співпраці з Союзом охорони Німеччини (NABU) за підтримкою VGP Foundation (координатор — Іван Тимофеєв).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».