Спостереження за таємничими совами

Сови таємничі птахи. Проникливий погляд великих очей, пронизливий крик та певна настороженість – речі, які зачаровують і, водночас, трохи лякають людей. Через певні уявлення та, навіть, забобони (більшість із яких мають негативне забарвлення), пов’язані з совами, люди бояться та не бережуть цих чудових створінь, а, також, через брак знань, проганяють та шкодять їм, не розуміючи важливості даних представників тваринного світу.

Спостерігаючи за ними та вивчаючи їх спосіб життя та особливості можна знайти для себе багато нового, відкрити для себе новий світ та, можливо, навіть, зрозуміти, що певні уявлення є хибними та навіть шкідливими, не лише для тварин, але й, в перспективі, можливо навіть самих себе. Напевно, краще почати розуміти це якнайшвидше, що свідчить про екоосвіти для всіх вікових груп, особливо для дітей.

20 жовтня 2022 року учні Берегівської гімназії “Опре Рома” поспостерігали за совами та дізнались чимало цікавого про них від експерта Інституту еколого-релігійних студій, спеціаліста у питаннях орнітології Леоніда Покритюка, зокрема вони дізнались:
– яких сов можна зустріти в Закарпатті, а особливо в Берегові;
– за якими ознаками можна знайти місце перебування/ проживання сови, не бачачи її безпосередньо попередньо;
– особливості їх раціону та життєдіяльності та ще багато цікавого.

Спостереження за совами ведеться в комфортних для сов умовах, намагаючись якнайменше їх турубувати, щоб не наполохати цих чудових птахів.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: