Спостереження за птахами в парку Ужгородського замку та майстер-клас: “пташина писанка”

Ужгородський замок знаходиться в самому серці тисячолітнього Ужгорода на пагорбі вулканічного походження висотою близько 30 м над рівнем річки Уж. Його площа становить 2,5 га і є однією з найбільших для закарпатських замків.

Ця місцевість насичена не лише  історичними подіями й легендами,  а й біологічним різноманіттям. У парку зростає майже 200 видів рослин, постійно живуть білочки та  гніздяться птахи, за якими 23 квітня спостерігали учні  ЗОШ №5 (класний керівник Шеба Я.В.) разом із науковими співробітниками музею та експертами ІЕРС.

Весна – це особливий період у житті птахів. Вони паруються, будують гнізда та  відкладають яйця, з яких народжуються пташенята. Старша наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман розповіла діткам про птахів, яких можна побачити у замковому парку в різні пори року. Зараз із гніздовим матеріалом літають шпаки, які  облюбували собі дупло старої липи, що росте під мурами фортеці. Активно виспівують дрозди чорні, зяблики, синички. Десь там у верхівці дерева постукує дятел. Учні впізнали ворону сіру, синицю велику та повзика – єдину пташку, що рухається по стовбуру вниз головою. Загалом відмітили понад 10 видів.

 

У експозиції «Природа Закарпаття» другокласники знайомилися з пташиним різноманіттям Закарпатської області, дізналися яких пернатих занесено до Червоної книги України та шукали пташині гнізда з яйцями у вітринах.

З давніх часів   яйце вважають символом зародження Всесвіту.

Його розмальовують на Великдень і тримають до наступного року як оберіг.

Пташині яйця дуже різноманітні. Вони різняться за розмірами, кольором та формою. Деякі з них нагадують справжні писанки та крашанки.   Під час заходу дітки власноруч виготовили декоративну писанку  із картону і розмалювали їх пташиними візерунками.

 

Писанки виготовлені  із використаного  картону та залишків шпалер. Відходи, які могли опинитися сміттєвому відрі, стали матеріалом для    виробу, який   буде чудовою прикрасою до будь-якої святкової  композиції до Великодня. Уже через тиждень ми будемо відзначати  Світле Воскресіння Христове.

Учні весело й змістовно провели час у музеї, отримали багато цікавої інформації й обіцяли повернутися ще.

Захід проводився у рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

Захід був проведений із дотриманням санітарних норм та правил протиепідемічних заходів.

Інформаційна служба ІЕРС

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: