ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Спостереження біорізноманіття урочища Чорні озера

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Біологічне різноманіття – це сукупність усіх видів живих організмів, невід’ємною частиною яких є людина. У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому та екосистемному рівнях, а 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day).

20 травня експерти Інституту еколого-релігійних студій разом із науковими співробітниками Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького, керівниками гуртків (Мирослава Копча «Юні валеологи», Оксана Стрічко «Юні охоронці природи», Ольга Величканич «Юні квітникарі», Ганна Андрусь «Юні агрономи», Анастасія Спащук «Лікарські рослини») та юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді досліджували різноманіття рослин та тварин поблизу Чорних Озер в околицях Ужгорода.


Під час екскурсії старша наукова співробітниця сектору природи Закарпатського ОКМ ім. Т. Легоцького Руслана Джахман знайомила учнів із птахами, яких вони спостерігали, а експерт Інституту еколого-релігійних студій Михайло Біланич показував дерева, кущі та трав’янисті рослини.
Exif_JPEG_420

Науковці вчили дітей також застосовувати мобільні додатки для визначення рослин. Разом зі школярами вони протестували смартфонний додаток «PlantNet», призначений саме для цього.

Exif_JPEG_420

Юні дослідники біорізноманіття розділилися на 3 групи, щоб позмагатися, хто більше зафіксує видів рослин і тварин. Всі спостереження вони записували. В результаті, протягом годинної екскурсії вони відмітили від 40 до 60 видів живих організмів.

Із пташиного світу юннати спостерігали припутня, шпака, лиску, ворону сіру, горлицю садову, ластівку міську та самку крижня з виводком, яка плавала посеред озера з 9 каченятами.

Руслана Джахман розповіла про рибалочку, якого часто тут можна побачити. Із тварин ще відзначили ящірку, дощового черв’яка, білочку та равликів.

Науковці звернули увагу дітей на інвазійні види рослин: гірчак японський, борщовик Сосновського, робінію звичайну (більш відома для населення як акація) та клен ясенолистий. Ці рослини-чужинці дуже негативно впливають на місцеве біорізноманіття.

Серед представників флори зазначили біля озера зарості очерету та рогозу широколистого, вербові кущі, аличу, вздовж ґрунтової дороги цвів живокіст лікарський, конюшина повзуча, жовтець, редька дика, гірчиця польова, чистотіл, кульбаба та інші рослини.

Exif_JPEG_420

Несподіванкою виявився тут червонокнижний ясен білоцвітий (ЧКУ), який теж квітував.

Exif_JPEG_420

Під час прогулянки учні також побачили й вплив людини на природу: велика кількість сміття без сумніву приводить до негативних наслідків. Деякі види птахів витісняються з озера через забудову навколишньої території.

В кінці екскурсії юннати вгадували птахів, які живуть на Чорних Озерах, але не потрапили в поле зору спостережень і відзначили, що в природному середовищі найкраще вивчати й досліджувати біологічне різноманіття видів.

Захід проведений у зв”язку зі святкуванням Міжнародного Дня біорізноманіття (який цього року відзначається 22 травня). У рамках співпраці Союзу охорони природи Німеччини (NABU) з Міжрелігійним громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF).

Інформаційна служба ІЕРС

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».