Спостерігаємо за совами

11 травня у місті Берегово, що на Закарпатті, відбувся еколого-освітній захід, учасники якого мали нагоду спостерігати за совами. Весела юрба дорослих та дітлахів з неймовірною цікавістю розглядували сім’ю совок, що сиділи на деревах.

Фаховий орнітолог, експерт Інституту еколого-релігійних студій Леонід Покритюк, під керівництвом якого відбувалося спостереження, розповів, що ці маленькі пернаті, щойно повернулися з Африки, де зимували. Зараз вони заклопотані пошуками гніздових помешкань.

Гніздяться вони в дуплах, більшість з яких вже зайнята іншими птахами. Напередодні, Леонід Покритюк, разом з юними помічниками, виготовили сов’ятники і розвісили їх у відповідних місцях. Очевидно ці конструкції привабили пернатих гостей.

Орнітолог детально ознайомив учасників заходу про екологічні особливості сов, зокрема, акцентував увагу на тому, що вони ентомофаги (харчуються комахами), а яйця, які відкладають, мають круглу форму і схожі на тенісні м’ячики. Йшла мова й про голоси, які видають ці пернаті.
Еколого-освітньому заходу передував інструктаж з детальним роз’ясненням, як правильно проводити спостереження за птахами, не турбуючи їх.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: