Земля – наш дім! Нам жити в нім!

22 квітня весь світ відзначає Всесвітній День Неньки-Землі, день нашої спільної затишної домівки. Головна мета цієї всесвітньої акції – привернути увагу суспільства в цілому і кожної людини зокрема до проблем Землі, навколишнього середовища.
У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття територію навколо своєї домівки чи освітнього закладу, висадити хоча б одне деревце, відмовитися бодай на день від використання автомобіля.
Напередодні цього важливого для усіх свята педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді провели екологічний квест до Всесвітнього дня Землі, під час якого учасники заходу – діти переселенці та юннати екоцентру – мали змогу відчути себе маленькими господарями Землі і продемонструвати свої знання.
Перед учасниками заходу виступив Олександр Геревич, директор ЗОЕНЦ, який розповів про історію виникнення свята та наголосив про необхідність збереження природних багатств нашої чудової планети.
Проходячи зупинками квесту, команди продемонстрували обізнаність щодо правил екологічно грамотної поведінки, кмітливість, спостережливість.
На зупинці «Правила екологічно грамотної поведінки» діти формулювали основні правила, дотримуючись яких, кожен з нас може стати «людиною, яка охороняє» – природу, себе, близьких, людство.
На наступній зупинці учасникам пропонувалося намалювати охоронний знак, який би нагадував про поведінку людини в природі, і пояснити ідею свого малюнка.
Розшифрований вислів вождя зниклого індіанського племені крі змусив юних природоохоронців замислитися над тим, що залишає Людина на планеті по собі: «Тільки тоді, коли буде зрубано останнє дерево, отруєна остання річка і виловлена остання риба, біла людина зрозуміє, що гроші не можна їсти…». Підкорення природи Людиною призводить до забруднення повітря і води, руйнування ґрунтів, загибелі (знищення) лісів, зникнення багатьох видів рослин і тварин.

Продемонструвати свої знання рослинного світу екоцентру учасники мали можливість на останній зупинці – «Рослини екоцентру». Користуючись картою-схемою, юні пошуковці повинні були знайти позначені дерева і кущі, визначити та записати їх назви. Попри переживання і намагання якнайшвидше пройти зупинки екоквесту, усі команди чудово впоралися із завданнями і продемонстрували хороші знання і вміння працювати в команді.
Завершився захід флешмобом «Земля – наш дім». Учасники декламували чудові рядки, які є своєрідним гаслом Дня Землі:
Назавжди запам’ятай –
Бережи свій рідний край!
Це твоя земля, країна,
Край батьківський – Батьківщина!
Ми посадим довкола берізки і клени.
Хай наш край розквітає і буде зелений.
Ми очистимо землю свою від сміття
Й буде в нас чарівне і здорове життя!
Земля – наш дім, нам жити в нім!

ХХІ століття… Яким воно буде для нас, мешканців планети Земля? Це залежить від нас. Ми з вами – лише частка природи, законами і правилами якої ми повинні керуватися у повсякденному житті. Не володарювати над природою, а співпрацювати з нею, бути не царем природи, а її невід’ємною часткою.
Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету, згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. Саме тому слід піклуватися про середовище, яке нас оточує, протягом всього року. Слід зазначити, що юннати та педагоги екоцентру протягом року беруть активну участь у різноманітних природоохоронних заходах, піклуючись про збереження навколишнього середовища.
Величканич Ольга Михайлівна, завідувач відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи.

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру  з Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) за підтримки Союзу охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Iнформаційна служба IERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: