Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин (робоча зустріч)

30 червня – 02 липня 2022 року в резиденції Мукачівських єпископів (м. Ужгород, пл. Бачинського 1а) в рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин» відбулась робоча зустріч команди та партнерів проєкту, представників національних меншин, науковців, дослідників з питань екології та всіх зацікавлених сторін. .

Союзом охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) у співпраці з Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF, Україна), Parohia Catolica de rit oriental “Acoperamintul Maicii Domnului” (Молдова), Університетом святої цариці Тамари (Грузія) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt) розпочато реалізацію надзвичайно цікавого, важливого і необхідного проекту по поглибленню екологічної свідомості і формуванню екологічної культури місцевого населення, а особливо підростаючого покоління проєкту «Kirche NGOs für Ökobildung von Minderheiten».

Архімандрит Адам, ректор Університету святої цариці Тамари (Грузія)

Метою проєкту є адаптація та мультиплікація методів та продуктів екологічного виховання та освіти, апробованих за допомогою НУО та Церкви для дітей соціально та територіально важкодоступних груп та національних меншин у Закарпатті. Апробація цих зусиль у країнах Східного Партнерства: Грузії та Молдові.

У зв’язку з воєнним станом в Україні робочу зустріч було організовано в гібридному форматі: українська сторона зібралась у приміщенні Резиденції єпископів МГКЄ (Ужгород), а представники партнерських організацій з Грузії та Молдови мали змогу доєднатись до зустрічі у режимі онлайн.

Під час робочої зустрічі було обговорено конкретний план дій щодо реалізації проєкту, розподілено завдання між партнерами та складено конкретний графік активностей.

Віталій Скородуб, Parohia Catolica de rit oriental “Acoperamintul Maicii Domnului” (Молдова)

Для української сторони можливість реалізації такого проєкту в часи повномасштабної війни, величезної кількості жертв серед цивільного населення, тотального знищення українських населених пунктів та навколишнього середовища є символом та жестом підтримки з боку німецьких, грузинських та молдовських партнерів. Команда IRCEF, Україна у тісній співпраці з експертами Інституту еколого-релігійних студій, Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (ЗОЕНЦ), Закарпатською обласною бібліотекою для дітей та юнацтва, еколого-освітніми відділами національних парків, Закарпатським академічним обласним театром ляльок «Бавка», громадськими організаціями «Рука допомоги», «Паралельний світ» зосереджують свою увагу на проведенні еколого-просвітницьких активностей для дітей ромської, румунської та угорської національностей, особлива увага буде приділена дітям ВПО, які були вимушені покинути свої домівки і шукати прихистку у відносно безпечному Закарпатті.

Захід проведено у рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Auswärtiges Amt) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: