Цікаві ідеї для саду: будиночок та поїльник для комах

Піклування про фруктовий сад може бути чудовим хобі в часи змін і трансформацій (що супроводжуються значними стресами). Така діяльність на лоні природи допомагає відпочити, а також порадіти результатам – зрілим смачним плодам. Але вирощуванню саду дуже часто загрожує низка факторів: нерегулярні весняні заморозки, літня посуха, шкідники та інші. Особливістю цього літа якраз є значна спека, тривалі засушливі періоди. Тому сад і невеличкі ділянки огороду необхідно періодично поливати. Однак під час посухи води в криницях у багатьох поселеннях Закарпаття стає дедалі менше. Щоб розв’язати цю проблему, рекомендую використати спеціальні мінісистеми крапельного поливу. Такий прилад можна сконструювати з пластикової пляшки (1,5 л) та спеціального краника, який дозволяє налаштувати оптимальну витрату води в межах від 0,1 до 125 мл на хвилину. Завдяки цьому з дволітрової пляшки вода рівномірно витікатиме під стебло рослини тривалий час – від одного до кількох днів. Регулярний крапельний потік води, окрім того, що дозволяє економити воду та постійно зволожувати ґрунт, може слугувати і поїльником для комах, які теж дуже спраглі в посуху.


Для розв’язання проблеми зі шкідниками у садах застосовують спеціальні будиночки («готелі») для комах, які сприяють збільшенню біорізноманіття. Вони слугують прихистком для комах, які запилюють рослини, а також для тих, які регулюють кількість шкідників культурних рослин.
Яких комах варто приваблювати у свій сад? По всьому світі фермери високо цінують жуків-сонечок, які допомагають у боротьбі з попелицею (тлею), кліщами, білокрилкою, щитівками та іншими шкідниками рослин. Є чимало й інших захисників саду. У нашій місцевості, наприклад, зустрічаються мухи-дзюрчалки (Syrphidae), чиї личинки паразитують на личинках багатьох шкідників; туруни (Carabidae), які поїдають гусінь, шкідливих метеликів та личинки жуків; золотоочки (Chrysopidae) – вороги попелиці (Aphidoidea), кліщів, щитівок та ін.; трихограми (трихограми) – активні борці зі шкідливими метеликами, та багато інших.

Деякі з комах (різні види бджіл (осмій – Osmia), оси-одиночки), які населятимуть «будиночок», є корисними запилювачами. У світі дуже скоротилась кількість бджіл через використання великої кількості хімічних засобів захисту рослин, знищення місць їхнього проживання.

Тому в Європейських містах в парках, скверах, зоопарках встановлюють такі «готелі» для комах. Тож із цією бідою може боротися кожен.
Інструкція зі створення: При майструванні будиночків для комах необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: середній діаметр отворів має бути від 2 до 8 мм, найкраще для будівництва використовувати натуральні матеріали, які були у вжитку (так вони отримають друге життя).
Видовий склад комах, які проживатимуть в такому готелі визначатиме наповнення його різними матеріалами:

  • Дошки заховані за металевою решіткою привертають комах, які беруть участь в розкладанні мертвої деревини;
  • Солома або дерево буде приваблювати золотоочок;
  • Трубчаті стебла (типу терну, бузини), забезпечать житлом мух-дзюрчалок та інших перетинчастокрилих і так далі.
    Встановлення систем крапельного поливу та будиночків для комах сприятиме запиленню трав, овочів, квітів, що зростають у саду та на його околицях.

Інформаційна служба ІЕРС

2 думки про “Цікаві ідеї для саду: будиночок та поїльник для комах”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: