Турбота про рукокрилих

Той, хто починає вивчати кажанів, досить швидко розуміє, що на світ можна дивитись цілком інакше, ніж ми.

Хоча кажани не є сліпими, але в темряві зір ними використовуються найменше. Його роль відіграють вуха, що є найважливішим органом чуття рукокрилих. Кажани використовують принцип ехоорієнтації, або ехолокації.

Під час польоту кажани постійно видають звукові сигнали і, одержуючи їх назад у вигляді відбитої від навколишніх предметів луни, мають можливість «чути зображення» навколишнього простору, формуючи для себе точну картину того, що відбувається навколо. При цьому вони здатні розрізняти предмети розміром до 0,08 мм.

Хоча кажани досить поширені, у регіонах з інтенсивним розвитком промисловості і сільського господарства чисельність їхніх популяцій катастрофічно зменшується, і багато видів зараз перебувають на межі зникнення.

Відвідувачі волонтерського центру “Кожен Може Допомогти” мали змогу ознайомитись з виставкою «Повітряні акробати ночі».

Виставка:- містить ознайомчу інформацію про рукокрилих, будову їх тіла, ехолокацію, особливості харчування;- описує шлюбну поведінку кажанів, особливості виношування та народження кажанят, а також їх вигодовування;- відображає інформацію про всі 23 види кажанів, які проживають в Карпатах, що складає 85% усієї української хіроптерофауни.

Виставка підготована та виготовлена в рамках проекту Bat4Man «Підвищення екологічної обізнаності в місцевих громадах шляхом спільного збереження кажанів у природних регіонах Угорщини, Словаччини, Румунії та України».

Волонтери нашого центру розвінчували міфи про причетність кажанів до перенесення короновірусів, знайомили дітей з біологією лиликів, виготовляли та розмальовували бет-бокси.

Сьогодні була нагода ознайомитись з життєвим середовищем кажанів та розвісити будиночки для них на горищі храму.

Захід провів експерт IERS Леонід Покритюк.

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (NABU Brandenburg, NABU International), координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IERS).

2 думки про “Турбота про рукокрилих”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: