ТИСА – МОЛОДША СЕСТРА ДУНАЮ

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу зображення_viber_2020-10-12_23-56-14-1024x768.jpg

В неділю, 20 вересня, в рамках програми співпраці з Союзом охорони природи Німеччини (NABU), відбулась еколого-краєзнавча подорож-експедиція «Сплав річкою Тиса» покликана привернути увагу громадськості до екологічних проблем річки Тиса. В сплаві прийняли участь ряд природоохоронних об’єднань Закарпаття, науковців, екологістів і людей доброї волі, об’єднаних відповідальним ставленням і любов’ю до збереження водних екосистем Карпат.

Тиса – найбільша притока Дунаю і друга по величині річка в Угорщині і Сербії. Наприкінці 19-го століття Тиса була річкою з найбільшою кількістю риби в Європі. (Meyers 1888, s. u., Lit). Тиса має надзвичайне, кліматорегулююче, народногосподарське, культурне значення не тільки для Карпатського басейну, але й для екосистем Центрально ї Європи. Збереження Тиси має першочергове значення в Програмах дій урядів країн Карпатського басейну.

Співробітники Інституту еколого релігійних студій (IERS) і Міжрелігійного громадського та природоохоронного форуму Східної Європи (IRCEF) які співпрацюють з Союзом охорони природи Німеччини (NABU) не один рік, прийняли активну участь в експедиції.

Перед початком сплаву для всіх учасників був проведений інструктаж з техніки безпеки директором Закарпатського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Олександром Геревичем.

Одягнувши рятувальні жилети та прикріпивши до катамаранів прапори України, НАБУ (Союзу охорони природи Німеччини) та прапор швабів Закарпаття, всі учасники спустились на річку Тиса та вирушили в неймовірно мальовничу водну подорож.

Під час 26-ти кілометрового маршруту, що тривав із зупинками 6 годин, кожен учасник водної подорожі мав можливість спостерігати за унікальною природою нашого краю та за самою річкою, побачити та відчути характер течії – помірний, швидкоплинний з великими (високими) і малими хвилями. Нас поражало різноманіття природи, кожна особливість рослинного і тваринного світу ставала цікавішою в обговоренні фахівців та захоплених екологів. Важливим завданням експедиції було пропагування екологічного туризму, захисту природи і мультиплікації серед учасників ідеї вразливості навколишнього природного середовища і залежності від антропогенного впливу. Поєднання людини і природи, турботи і дозвілля – важливі компоненти гармонійного розвитку.

Цікаво було спостерігати навколо берегів Тиси і за руїнами середньовічних замків в оточенні природи. Було приємно слухати спів різних пташок: берегових ластівок, криженя, лелек, чаплі та ін., та милуватись прекрасним лебедем, який плив неподалік.

В кожній зупинці всі учасники ділились своїми враженнями від побаченого під час подорожі, робили багато фотографій та мали змогу поплавати і позасмагати, так як цього дозволяла осіння погода.

Під час водного мандрування ми вітались та охоче спілкувались з всіма відпочиваючими та рибалками на берегах Тиси, пропагуючи захист найважливішої водної артерії Українських Карпат. А на відрізку річки, де дозволяла мала швидкість течії, всі п’ять катамаранів об’єднались, і всі учасники експедиції символічно виконали Гімн України.

Кінцева зупинка водного маршруту відбулась в урочищі «Віннички», неподалік міста Виноградова біля міжнародного українсько-угорського клубу водного туризму „Тиса”. Наприкінці активного дня кожен учасник поділився своїми враженням і відмітив, що скільки цікавого із світу природи побачив під експедиції.

На згадку і як відзнаку за участь в еколого-патріотичному заході, Голова Громадської ради при Закарпатській ОДА Греньо Михайло Михайлович вручив всім учасниками свідоцтва та медалі, і висловив всім щиру подяку за участь і особливо наголосив на підтримці Союзу охорони природи Німеччини (NABU).

Під кінець заходу на згадку зробили декілька спільних фотографій і побажали одне одному успіхів та нових звершень.

Висловлюємо велику подяку Союзу охорони природи Німеччини (NABU), завдяки підтримки якого і відбулась дана і всі попередні наші експедиції.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу зображення_viber_2020-10-12_23-55-28-1024x768.jpg

 

Інформаційна Служба Міжрелігійного природоохоронного і громадянського форуму Східної Європи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: