ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

У Мукачівській греко-католицькій єпархії презентували результати співпраці NABU-IRCEF

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

В Інституті еколого-релігійних студій триває конференція «Презентація результатів методичних екоосвітніх напрацювань у співпраці NABU-IRCEF». 24 листопада в стінах Мукачівської греко-католицької єпархії підбивали підсумки проєкту «Церква та НУО задля екоосвіти національних та вразливих меншин».

Зібрання дало змогу проаналізувати результати набутого досвіду в країнах Східного Партнерства та обговорити залучення до майбутніх проєктів лідерів громадської думки і релігійних організацій, органів самоврядування, журналістів, педагогів та інших мультиплікаторів. Для цього під час Конференції представили підсумки реалізації продуктів екологічного виховання молоді важкодоступних соціальних груп та нацменшин Закарпаття і країн Східного Партнерства: Грузії та Молдови.

Керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей розпочав Конференцію з подяки всім партнерам та однодумцям творчих задумів NABU-IRCEF та презентував гостей і учасників зібрання. У заході взяли участь делегати «екологічних» відділів Церков та релігійних організацій, представники громадських організацій, навчальних закладів, влади, преси, наукового співтовариства України та Німеччини.

Координаторка міжнародних проєктів ІЕРС Наталія Куля, окреслюючи основні результати співпраці NABU-IRCEF, зазначила, що з липня цього року вдалося реалізувати 38 активностей для дітей нацменшин Закарпаття та внутрішньо переміщених осіб. Проведені інтерактивні заходи стосувалися проблем збереження біорізноманіття Карпат, зокрема птахів і рукокрилих.

Про досвід роботи з ІЕРС розповіли керівник Закарпатського обласного еколого-натуралістичний центру учнівської молоді (ЗОЕНЦ) Олександр Геревич, завідувачка кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (ЗШППО) Марія Баяновська та координатор проєктів від Союзу охорони природи Німеччини (NABU) Іван Тимофеєв. Вони також висловили власні роздуми щодо подальшої спільної діяльності з Інститутом.

На заході обговорили результати співпраці із Закарпатським академiчний обласний театр ляльок «БАВКА», Закарпатською обласною бібліотекоюдітей та юнацтва, Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм імені Тиводара Легоцького, Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та іншими закладами освіти і культури. Представники цих організації запропонували свої ідеї для майбутньої роботи з ІЕРС.

Найбільш успішні продукти співпраці NABU-IRCEF показали їхні автори та розробники:

  • Активістка Zero Waste, експертка ІЕРС Іванка Трофименко і дизайнерка Емілія Сливчук презентували два авторські продукти: екологічну настільну гру «Сорт сміт» та екорозмальовку «Пригоди Степана в Квадратляндії» – створені для розвитку та закріплення навичок сортування побутових відходів як у діток, так і в дорослих.
  • Експертка Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Оксана Кремінь окреслила шляхи поширення екологічних ідей через профільні конкурси для дітей і педагогів, які нещодавно проводилися за підтримки ІЕРС. Вона також показала набір дидактичних ігор «Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись», створений для покращення засвоєння учнями навчального матеріалу. 
  • Поетеса Наталія Гумен-Біланич розповіла про роботу над екологічною казкою «Кажанчики» (українською, угорською, румунською та ромською мовами), покликану ґрунтовно познайомити дітей з життям кажанів та їхньою користю для природи та людей.
  • Експерт зі збереження біорізноманіття Михайло Біланич пригадав процес створення універсальних екологічно-церковних календарів Східного та Західного обрядів, які дають змогу побачити взаємозв’язок природничих, релігійних свят і побуту українців.

Між виступами учасників Конференції відбувалися дискусії, де всі гості мали змогу поділитися власними роздумами і запропонувати ідеї щодо вдосконалення та поширення готових продуктів.

Фінальне обговорення відбулося в їдальні Ужгородського греко-католицького Катедрального Собору. Там всі гості заходу в неформальній атмосфері обмінялися враженнями від побачених проєктів та висловили одне одному подяку за взаємодопомогу в їхній реалізації. На завершення до розмови долучився також отець Роман Курах. Він благословив їх на майбутні успіхи в духовному та інтелектуальному розвитку та побажав їм інспірації – натхнення.  

Презентовані продукти створені в рамках проєкту «Церкви, релігійні та громадські організації для екоосвіти національних меншин», що реалізується Міжрелігійним та громадянським природоохоронним форумом Східної Європи (IRCEF) (керівник Олександр Бокотей) у співпраці зі Союзом охорони природи Німеччини (NABU Bundesverband , NABU International) за підтримки Міністерства іноземних справ Німеччини (Federal Foreign Office of Germany #AA_Kultur) координатори проєкту Ivan Tymofeiev (NABU), Nataliya Kulya (IRCEF).

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».