ІЕРС

Інститут еколого-релігійних студій
Пошук

Штучному відновленню рибних запасів – особлива увага

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

У Національному природному парку «Синевир» вже понад п’ятдесят років, як діє форельне господарство. Розташовано воно в мальовничій місцині Синевир ського природоохоронного науково-дослідного відділення поміж горами, де шумлять потічки та струмки, які безперервно забезпечують форельні водоймища чистою джерельною водою.
Форель живе лише в чистій, холодній, проточній воді, тому в господарстві до всіх водоймищ і ставочків підведено спеціальні дерев’яні жолоби, через які подається джерельна вода. Саме тут і живе форель.
На жаль, форель самостійно не розмножується в ставках, для цього потрібно робити штучні маніпуляції, проводити їх вчасно у період нересту.
Як саме проходить цей процес забору ікри учасники заходу, Синевирські діти та дорослі, мали можливість побачити на власні очі. Практичний захід проходив за участі досвідченого фахівця інспектора ПЗФ 1-ої категорії Івана Суботи.

Учасники заходу дізналися багато цікавої інформації про роль риб в природі та чому потрібно їх відновлювати і як це робити. Як з’ясувалося, брати ікру – дуже складний процес. Це делікатна ручна праця, яка вимагає вміння і зусиль.
Цікаво було спостерігати, як отриману ікру розміщували в інкубатори, побачити, які там проходять процеси на певних етапах розвитку тощо.. «Інкубаційний період ікрини проходить більше місяця. Розселяти малька треба кілька разів, все залежить від його ваги. Догляд за розвитком зародків потребує чимало часу, після чого працюємо з личинкою, мальком, а потім з більш великими рибинами…» – каже фахівець-рибовод.
Сьогодні в господарстві є близько 300 одиниць рибоносного матеріалу, який цієї весни видав понад 45 тис. ікринок. Щороку господарство намагається нарощувати обсяги райдужної форелі, де в кінцевому результаті, весною зарибнюють нею гірські річки та потоки.
Любов Гречин, фахівць відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир».

Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба IERS.

 

Share:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Залишити відповідь

Берегівські гімназисти вчаться спостерігати за птахами

Учні Берегівської гімназії «Опре Рома» відвідали волонтерський центр «Кожен може допомогти», щоб навчитися спостерігати за пернатими і ознайомитися з різноманітними конструкціями пташиних гнізд та годівниць.

Ековистава «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського конкурсу

Екологічна вистава Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Таємниця маленької сови» здобула перемогу в чотирьох номінаціях Всеукраїнського віртуального огляду-конкурсу «Прем’єри сезону».