Вода – головна цінність для всього живого

Чиста вода – один з головних ресурсів людства. Його цінність особливо усвідомлюється в часи війни, коли ймовірність забруднення природних водойм досить висока, а брак води подекуди може стати гуманітарною катастрофою.
Серед осередків екологічно чистих місць української природи – Синевирське озеро. Наче Морське око, сльозить кришталевою водою, що струйкою – Синевирським потоком – під землею пробивається назовні.
А живиться озеро 3 постійними потічками. Рівень води у Морському оці змінюється в залежності від сезону: знижується в осінній період і підвищується навесні. Зараз тут пік повноводдя.
Амплітуда коливання рівня води досягає 4 – 4,5 м., відповідно змінюється площа водного дзеркала від 4,5 до 7,5 га.
Синевир – унікальне місце, напевно екологічно найчистіше в Україні. Його збереження у такому ж стані – важливе завдання кожного, хто сюди навідується. Про унікальне озеро Синевир, його сучасний стан і бережливе ставлення до нього з боку відвідувачів – теми, які висвітлювалися під час еколого-освітнього заходу, що відбувся 3 травня у національному природному парку “Синевир”.

Особливий акцент події – озеро є водно-болотним угіддям міжнародного значення. Цінне не лише чистою, насиченою киснем, водою і красою довкілля, але й як середовище, яке підтримує існування низки популяцій видів, зокрема рідкісних птахів, а саме: лелеки чорного, пугача, підорлика малого, водоплавних пернатих, що зупиняються тут під час перельотів.
Організатори заходу у доступній і простій формі розповіли учасникам про багатство і цінність біологічного різноманіття угіддя озера Синевир, закликали бути дбайливими поціновувачами унікальної краси Карпат.
Захід проведено у рамках співпраці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev.

Інформаційна служба ІERS.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: