Вплив війни на екологічні практики в Закарпатті, Україна Impact of war on environmental practices in Transcarpathia, Ukraine

Назва донору: Федеральна премія допомоги від Державного департаменту США

 

Короткий опис:

       Початок війни в Україні в лютому 2022 року спричинив масштабні екологічні та соціальні руйнування. Закарпаття як західний регіон України було врятовано від прямого військового нападу, попри це він терпить екологічні та соціальні наслідки війни. У рамках цього проекту буде проведено опитування сільських лідерів для об’єктивної до- та післявоєнної оцінки наявності води, методів утилізації відходів, джерел палива для опалення, захворюваності та зміни населення. Дані опитування задокументують вплив війни на навколишнє середовище та нададуть рекомендації щодо екологічних практик під час кризи. Ці рекомендації стануть у нагоді мешканцям Тисового басейну, а учасники опитування отримають цінні відгуки про свої зусилля з охорони навколишнього середовища під час війни.

       Загальна мета проекту: задокументувати вплив війни на навколишнє середовище та надати рекомендації щодо екологічних практик під час кризи в десяти закарпатських селах і на вододілі Тиси.

Цілі проекту:

    1. розробити методологію опитування, питання для опитування для збору даних з десяти сіл;
    2. проаналізувати зібрані дані та підготувати остаточний порівняльний звіт про вплив війни на довкілля;
    3. надати громадськості рекомендації щодо природоохоронної практики у брошурі.