Вивчаємо біорізноманіття Боздошського парку

Боздошський парк – один із найулюбленіших і найзручніших об’єктів для проведення спостережень юннатів екоцентру.

Це найбільший парк міста – парк-памʼятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні, статус якому надано з метою збереження парку, закладеного 1954 року. Парк є унікальною заплавною екосистемою пониззя Ужа.

Зростають тут дерева місцевих видів (клен, ясен, верба, береза) та інтродуковані (софора японська, робінія, катальпа бігнонієвидна, гінкго дволопатеве, тополя канадська, бархат амурський, дуб червоний, сумах, каштан їстівний, гіркокаштан звичайний тощо), а також чагарники і трав’янисті рослини, серед яких багато лікарських.

Під час чергової екскурсії до парку юннати гуртка „Юні квітникарі” ознайомилися із деревними і чагарниковими, лікарськими рослинами парку (гіркокаштан звичайний, бузина чорна, липа серцелиста, дуб звичайний, кульбаба лікарська, подорожник великий), зібрали суцвіття бузини та липи для виготовлення суміші трав’яного чаю.

Окрему увагу звернули на небезпечну рослину-завойовника борщівник Сосновського, який є інтродукованим інвазійним видом, завезеним людиною як силосна культура в середині ХХ століття. Розповсюджується природним шляхом або за допомогою людини й становить значну загрозу для флори й фауни екосистем, конкуруючи за екологічні ніші і спричиняючи загибель місцевих видів рослин. При контакті зі шкірою свіжий сік рослини викликає малопомітне подразнення, яке під дією сонячного випромінювання спричиняє сильні опіки.

Також юні дослідники спостерігали за рибами, молюсками, червами та іншими водними та навколоводними мешканцями, герпето- та орнітофауною парку.

Як справжні охоронці природи, прибрали прибережну смугу відпочинку від сміття.

Закріпити отримані знання допомогли обговорення проблемних ситуацій, цікаві ігри та завдання, пошук шляхів збереження біорізноманіття паркової зони, складання «Чарівної палітри Флори».

Рослини є найбільш беззахисними живими організмами на Землі перед тиском антропогенних факторів. Вони мають обмежені рухливість і ареал зростання, в якому найбільш успішно відтворюються, а отже гинуть при дії шкідливих чинників антропогенного походження. Тварини теж у значній мірі потерпають від діяльності людини. Тому великий моральний обов’язок кожного з нас – зберегти всі живі істоти: від найдрібніших організмів до великих дерев і тварин, незалежно від їх корисності!

Захід проведено у рамках співпраці Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді – ЗОЕНЦ спільно  Institute of Ecological and Religious Studies- IERS (керівник Alexander Bokotey) з Союзом охорони природи Німеччини (#NABU), координатор проєкту Ivan Tymofeiev

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: